Kas ir dziedinoša masāža?
Foto: Privātais arhīvs

Kad dodamies uz masāžu, no tās sagaidām atslābinātus muskuļus, brīdi miera un atpūtas no ikdienas steigas. Tas ir veids, caur kuru jau gadsimtiem cilvēki atrod ceļu uz labsajūtu. Atrast savu meistaru nav viegli. Svarīga ir savstarpējā saskaņa. Labas masāžas noslēpums nav tikai laba roku kustību tehnika, tās laikā ar masieri notiek kontakts arī smalkajos ķermeņos, kas ir energoinformatīvi lauki. Tur atrodas, veidojas, transformējas dažādu veidu vibrācijas. Laukiem mijiedarbojoties, tiek atdota un saņemta informācija jeb vibrācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Labas masāžas laikā tiek iesaistītas visas – dzirdes, smaržas, taustes, ožas, redzes un vibrāciju – maņas, un visās šajās maņās tiek saņemti harmonizējoši impulsi – tas ir, katram individuāli atbilstoši, labsajūtas veicinoši impulsi. Ja masāžā tiek saņemti harmonizējoši impulsi visos laukos, to var saukt par dziedinošu. Ne dziedniecisku (apzīmējums procesam, kā rezultātā tiek panākti neparedzami rezultāti), bet dziedinošu efektu –dabisku, harmonizējošu efektu.

Arī masieris ir cilvēks ar savu īpašu uztveri, kuram piemīt spēja kalpot. Tradicionāli masāžām ir atrasti vienojoši elementi, kas sniedz harmonizējošus impulsus piecām mums zināmām maņām: garšīga tēja vai tīrs ūdens garšai; klusa, mierīga mūzika dzirdei; masāžas metodes pēc izvēles un situācijas taustei; vide, kas nav redzama no ārpasaules; izkliedēta, ne spilgta gaisma redzei; telpā valdošs viegls aromāts ožai.

Bet kā nodrošināt dabiskus, atjaunojošus impulsus smalkajā ķermenī? Pavisam vienkārši. Arī šajā plānā masāžā noteicošs ir atnācējam būtiskais. Dziedinošā masāžā netiek runāts par masiera notikumiem privātajā dzīvē, jo šī informācija ir lieka vai pat kaitējoša atnācējam. Telpā nevajadzētu valdīt uzkrītošai atmosfērai ar noteiktu stilu vai košiem elementiem, jo tie var nebūt atnācēja gaumē vai arī no tiem var ātri nogurt. Tāpat arī smalkā ķermeņa plānā masiera vibrācijām jābūt neitrālām.

Katram dziedinošam masierim ir savi noslēgšanās vai noskaņošanās rituāli, kas var būt meditāciju veidā. Mans ir no senajiem japāņiem aizgūtais noslēgšanās Ken-Yoku rituāls jeb "sausā duša", ko veicu pēc meditācijas. Rezultātā masāžas laikā dominē atnācēja vibrācijas. Tās atbrīvojas un uzņem jaunus, dabiskus kursus – līdzīgi kā ķermenī tiek atjaunoti nervu impulsi, atslābināti saspringtie muskuļi un tonizēti tie, kuriem ikdienā pietrūkst slodzes.

Daudzi masāžas laikā redz siltas gaismas, izjūt patīkamas bērnības garšas, citi aizmieg un pamostas kā pēc ilgu stundu miega. Tās nav neparastas pazīmes, nekādi brīnumi nav notikuši, jo vibrācija manifestējas visās citās mūsu maņās un, atkarībā no mūsu interpretācijas spējām, katram ir citādas.

Gandrīz katrs mans amata brālis vai māsa, ko esmu sastapusi, labi orientējas smalkā ķermeņa plānā. Un tādu meistaru ir daudz. Neatkarīgi no tā, kādas ir masāžas tehnikas, tās efektu nosaka tikai meistara un atnācēja mijiedarbība.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Masāža
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form