Svētdien Brīvdabas muzejā notiks Veļu vakars
Foto: Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja publicitātes attēls

Svētdien, 20. oktobrī, Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Veļu vakars kopā ar folkloras kopām, godinot aizgājušos senčus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidro muzeja pārstāve Harita Maniņa, Hernhūtiešu saiešanas namā "Veļu vakaru" pavadīs kopīga sadziedāšanās un dzīves stāstu stāstīšana, kā arī rotaļās iešana kopā ar Rīgas folkloras kopām "Grodi" un "Garataka" un Katlakalna folkloras kopu "Rāmupe". Kad dziesmas būs izdziedātas un mīklas izminētas, Rizgu rijā visi tiks aicināti kopīgi pieminēt un pateikties saviem aizgājušajiem tuviniekiem. Par viesu sasildīšanu rūpēsies "Priedes kroga" saimnieki, kuri cienās vakara dalībniekus ar īpašo veļu vakara putru.

Latviešu tautas tradīcijās īpaši nozīmīga ir senču jeb iepriekšējo paaudžu, kuras jau mīt viņā saulē, pieminēšana un godināšana. Latviešu apziņā svarīgos dzīves brīžos kopā ir gan tie, kuri šai saulē, gan tie, kuri viņā saulē – tā paplašinot gan dzimtas robežas, gan kopīgo enerģiju. Rudens vakaros saskarsme ar viņsaules senčiem ir īpaši aktuāla, tāpēc "Veļu vakarā" aicinām pievienoties visus, kuri vēlas veltīt savu pateicību iepriekšējām paaudzēm vai zaudētajiem tuviniekiem.

Kopīgo veļu mielasta galdu bagātīgāku var darīt katrs, ņemot līdzi cienastu veļiem.

Pasākums notiks no pulksten 18 līdz 21. Ieeja pasākumā no muzeja galvenās ieejas Brīvdabas ielā 21. Ieejas maksa pasākumā – 0,70 eiro. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas. Pie muzeja pieejama bezmaksas autostāvvieta.

Pasākuma rīkotāji lūdz šajā reizē mājdzīvniekus atstāt mājās.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form