Rubeņu kalna pļavās notiks pasākums 'Saulgriežu nakts maģija'
Foto: F64

Vasaras saulgrieži, Jāņi... Šis ir laiks, kad daba piedzīvo savu vislielāko aktivitāti, kad tā mums spēj sniegt daudz spēka. Laiks, kad daba ir visenerģētiskākā, laiks, kad daba pilnbriedā, cilvēks un daba saplūst vienotā veselumā. Šie svētki ir laiks, kad smelties mūsu senču zināšanas, izjust savu piederību dabai, kā arī gūt spēkus un enerģiju visai vasarai un gadam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saulgriežos, 20. jūnijā, Rumbulā, jaunajā "Rubeņu kalna pļavu" brīvdabas skatuvē tiks rīkots pasākums visai ģimenei – "Saulgriežu nakts maģija". Pasākumā būs iespēja uzzināt informāciju par visdažādākajām tradīcijām un svētku nodarbēm. Caur gadsimtiem atstātas senču gudrības maģiskajā un spēcinošajā Jāņu laikā būs interesantas gan maziem, gan lieliem svētku dalībniekiem.

Dabīgi, sirsnīgi, daudzbalsīgi, nelokāmi un stingri savos uzskatos un vērtībās, ar dažādu mūzikas instrumentu pielietojumu un savu, sev vien raksturīgu izpildīšanas manieri – Vītolu ģimene saulgriežus sagaidot gan uzdziedās kopā ar atnākušajiem, gan iemācīs dažu dziesmu no sava lielā dziesmu pūra. Kopā ar Vītolu ģimeni, uzstāsies arī Inga Karpiča ar koklēm.

Jau no pulksten 19 Ingas Karpičas un Vītolu ģimenes dziedājuma pavadījumā katrs varēs pīt vainagus jeb kroņus, vijas jeb ozolu vainagus, veidot pūdeli, ko vīri saliek un meitas pušķo, pušķot ugunskuru, kur katram jāpieliek kāds ziediņš.

No pulksten 21 Vītolu ģimenes vadībā – saulgriežu tradīcijas: jāņubērnu sasaukšana, Jāņatēva un Jāņamātes godināšana, Jāņu daudzināšana un pušķošana, lielo apļu dziesmas un dejas, pūdeles iedegšana, saules pavadīšana un lielā ugunskura aizdegšana, ziedošana ar ugunskura dziesmām, sadancis, vainagu rituāls, buramdziesmas, zīlēšana.

Lai radītu vēl piepildītāku svētku sajūtu, pasākuma rīkotāji aicina apmeklētājus ģērbties tautastērpos vai stilizētos mūsdienu tautastērpos. Uguns rituālam līdzi jāņem pērnie Jāņu vainagi, jo nu tie savākuši visu cauri gadiņam, ar godu sadedzināmi, radot vietu jaunam brīnumu laikam.
Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.

Pasākuma norises vieta: "Rubeņu kalna pļavu" brīvdabas skatuve, "Ārijas", Rumbula, Bitenieku ielā.

Tags

Jāņi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form