Brīvdabas muzejs aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās
Foto: Brīvdabas muzeja publicitātes foto

No 18. līdz 29. jūnijam – teju divu nedēļu garumā – Brīvdabas muzeja sētas būs rotājušās Jāņiem, izmantojot tradicionālus materiālus, paņēmienus un paražas. Šajā laikā ikviens aicināts uz pastaigu Jāņu noskaņās "Pušķosim namu sētas!".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jāņi ir laiks, kad pļavas pildās ar ziediem, druvas ar graudiem un liepās sāk zumēt medus bites. Arī muzejā ik gadus šajā laikā sētas sāk rotāt ozolu vainagi un meijas namu ieejas. Lai pēc nelielās pauzes sagādātu svētkus gan sev, gan apmeklētājiem, šogad īpaši pušķosimies un pucēsimies Līgo svētkiem, īpašu uzmanību vēršot dažādiem mūsu senču ticējumiem,” stāsta pasākuma organizatori.

Jāņa bērni varēs ne tikai apskatīt, kā reiz rotātas latviešu mājas un sētas un izzināt kādas domas un ilgas iepina vainagos, bet arī izmēģināt roku pirts paklāja aušanā un satikt muzeja darbīgos amatniekus.

20. jūnijā no 12.00 līdz 13.00 pie Vidzemes sētas visi interesenti varēs aplūkot krāšņo zirga pušķošanu un vizināties lepnā zirga mugurā. Lai skaistās muzeja rotas būtu ne tikai acij tīkamas, bet arī praktiskas, Pēteros, 29. jūnijā, čaklās muzeja saimnieces Jāņu zāles pārvērtīs pirts slotās.

Apmeklētājiem būs iespēja arī bez papildu maksas apskatīt izstādi “Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum 50”, kas līdz 29. novembrim skatāma muzeja izstāžu zālē.

Ieeja pastaigā "Pušķosim namu sētas!" no muzeja galvenās ieejas – Brīvdabas ielas 21. Muzejs apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 20.00 (eksponātēkas – līdz 17.00). 23. un 24. jūnijā muzejs apmeklētājiem būs slēgts. Plašāka informācija muzeja mājaslapā.

Tags

Brīvdabas muzejs Jāņi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form