18. oktobrī Brīvdabas muzejā godinās senčus
Foto: Shutterstock

Svētdien, 18. oktobrī, no pulksten 18 līdz 21 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks veļu godināšana un aizgājušo senču pieminēšana Veļu vakarā, vēsta muzeja pārstāve Harita Maniņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veļu vakaru pie Vidzemes sētas pavadīs kopīga sadziedāšanās un dzīves stāstu stāstīšana kopā ar KTMC "Ritums" folkloras kopām "Grodi" un "Garataka" un Baldones novada folkloras kopu. Kad dziesmas būs izdziedātas un mīklas izminētas, Rizgu rijā visi tiks aicināti kopīgi pieminēt un pateikties saviem aizgājušajiem tuviniekiem. Par viesu sasildīšanu rūpēsies "Priedes kroga" saimnieki, kuri cienās vakara dalībniekus ar īpašo veļu vakara putru.

Latviešu tautas tradīcijās īpaši nozīmīga ir senču jeb iepriekšējo paaudžu, kuras jau mīt viņā saulē, pieminēšana un godināšana. Latviešu apziņā svarīgos dzīves brīžos kopā ir gan tie, kuri šai saulē, gan tie, kuri viņā saulē – tā paplašinot gan dzimtas robežas, gan kopīgo enerģiju. Rudens vakaros saskarsme ar viņsaules senčiem ir īpaši aktuāla, tāpēc Veļu vakarā muzeja pārstāvji aicina pievienoties visus, kuri vēlas veltīt savu pateicību iepriekšējām paaudzēm vai zaudētajiem tuviniekiem.

Kopīgo veļu mielasta galdu bagātīgāku var darīt katrs, ņemot līdzi cienastu veļiem.

Pasākuma apmeklētājus aicina ievērot pasākuma organizatoru un valdības norādījumus par ierobežojumiem, distancēšanos un citiem drošības jautājumiem. Apmeklējot muzeja eksponātēkas vai citas iekštelpas, obligāti jāvalkā sejas maska.

Pasākums norit brīvā dabā, tāpēc apmeklētājus aicina izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form