Naudas stihija caur cilvēku savstarpējās ietekmes prizmu
Foto: Shutterstock

Šoreiz parunāsim par naudas attiecībām starp cilvēkiem, aplūkojot šo tēmu no skatpunkta, kas ietver gan klasisko psiholoģiju, gan energoinformacioniku (starp citu, energoinformacionika – tā ir ekstrasensorika bez mistikas). Vairāk pieskarsimies praktiskām lietām, nevis sabiedrības morāles jautājumiem.

Un tā – ar kādiem jautājumiem vai pat problēmām mums nākas saskarties ikdienas dzīvē?

  • Kāpēc vienam ir problēma "nav ko uz zoba likt", bet citam – "pērles par sīkām"?
  • Kāpēc nauda it kā ienāk, bet uzkrājas tikai parādi?
  • Kāpēc pēc biznesa pajukšanas atskārstam, ka hronoloģiski viss sākās pēc stāsta ar mīļāko?
  • Kāpēc biznesā pienāk mirklis, kad attīstību apstādina dažādu šķietami nejaušu šķēršļu vilnis? Piemēram, slimības, nenotikuši darījumi, nodevība vai nozīmīgu cilvēku aiziešana...

Kur ir naudas jēga?

Var rasties arī citi jautājumi, bet tie visi tā vai citādi ir saistīti ar pašu naudas būtību. Kas tad ir nauda? Kopš savas parādīšanās nauda visos laikos bijusi svarīgs virzītājspēks. Tai piemīt teju cilvēciskas īpašības – tā silda un nogalina, raud un čaukst, līp un nesmird, tā mēdz būt tīra un netīra, pelnīta un no gaisa kritusi. Nauda – tas ir pašrealizācijas līdzeklis, veids, kā iegūt brīvību vai kā padarīt kādu atkarīgu. Naudas vērtību nosaka nevis tas, uz kā tā iekalta vai nodrukāta, bet vienīgi cilvēku priekšstati par tās vērtību. Tā ir tīra informācija par tās vai citas lietas vērtību, un šī vērtība atkarīga tikai un vienīgi no mūsu vēlmes šo lietu iegūt.

Nauda ir īpaša stihija, kura pārsteidzošā veidā iedarbojas uz pasauli. Kā jau visas stihijas, nauda ir ārpus labā un ļaunā, taču tā rada gan labu, gan ļaunu. Ja nu ņemam vērā, ka nauda ir tikai nesējs mūsu priekšstatiem par sabiedrības uzbūvi, varbūt vērts pameklēt tās cilvēku attiecību īpatnības, kuras koncentrēti izpaužas naudas fenomenā?

Nauda vajadzīga, pat lai varētu iztikt bez tās! Onorē Balzaks

Zināms, ka vienam procentam planētas iedzīvotāju pieder 96% visas pasaules naudas. Vai tas ir taisnīgi? Ek, ja paņemtu visas pasaules naudu un sadalītu visiem līdzīgi, tas gan būtu lieliski! Kas par dzīvi sāktos! Tomēr šādas domas ir tikai efemēra taisnīguma ilūzija. Tāda kārtība nebūtu noturīga – nauda ļoti ātri "pārdalītos pēc savas taisnīguma izpratnes" (kādreizējā Padomju savienība to uzskatāmi pierādīja). Daži cilvēki kļūtu par naudas pievilkšanās centriem, citi – iegrimtu nabadzībā. Darbojas princips – nauda pievelk naudu.

Naudas nevienlīdzīgajai sadalei pasaulē ir objektīvi iemesli. Acīmredzami, daļai cilvēku piemīt noteiktas īpašības, kas pievelk naudu. Tās ir īpašības, kas ļauj ietekmēt citus, turklāt dažādos laikmetos šīs īpašības bijušas dažādas – tās attīstās līdzi cilvēcei.

Source

Orākuls.lv

Tags

Naudas maģija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form