Vai Mēness cikli mūs tiešām ietekmē?
Foto: Shutterstock

Kaut arī mūsdienu cilvēks ir attālinājies no dabas, tomēr arī mūsdienās daudzi apgalvo, ka jūt Mēness smalko ietekmi. Tā ietver miega problēmas, paaugstinātu noziedzību un biežākus mediķu apmeklējumus Pilnmēness laikā. Zinātnieki gan apgalvo, ka tas ir tikai nepamatots mīts, taču rakstniece un žurnāliste Kristina Laversa portālā "Wakeup-world" ir apkopojusi dažādus pētījumus, kas tomēr liek aizdomāties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau izsenis, pirms mākslīgā apgaismojuma radīšanas, cilvēki tieši ietekmējās no Mēness. Pilnmēness laikā, kad gaismas bija vairāk, viņi varēja pievērsties medībām un svinībām, kamēr Jaunmēness tumšais laiks bija piemērots iekšējām pārdomām. Īpaši savu saikni ar Mēnesi jūt sievietes, kuru ķermenis atspoguļo Mēness ciklu.

Mēness bieži tiek saistīts ar mistisku sievišķo enerģiju un dzīves sapņaino, iracionālo pusi, tam piedēvē spēju raisīt vīzijas, atklāsmes un arī trakumu.

Pilnmēnesī noziegumu vairāk, miega – mazāk

Piemēram, "Britu Medicīnas Žurnāls" ("British Medical Journal") izpētīja noziegumu biežumu trīs dažādos policijas iecirkņos trīs dažādās pilsētās un atklāja, ka to skaits Pilnmēness laikā ievērojami pieaug. Pētījums aptvēra četru gadu posmu.

"Cell Press" publicētajā ziņojums sniegti pārliecinoši pierādījumi par to, ka Mēness ietekme ir realitāte un ka mēs turpinām reaģēt uz tā ģeofizikālajiem ritmiem. Mēness cikls ietekmē cilvēka miegu arī tad, ja tas nav redzams vai ja cilvēks nav informēts par pašreizējo fāzi.

Pētījumā tika apsekota 33 brīvprātīgo smadzeņu darbība miega laikā. Dati liecina, ka ap Pilnmēness laiku ar dziļo miegu saistītā smadzeņu aktivitāte samazinājās par 30%. Cilvēkiem bija nepieciešams par 5 minūtēm ilgāks laiks, lai aizmigtu, un kopējais miega ilgums saruka par 20 minūtēm. Pētījuma dalībniekiem samazinājās arī melatonīna (hormona, kas regulē miega un mošanās ciklu) līmenis.

Ar lunāro ciklu saista gēni

Rakstā, kas 2015. gadā publicēts "Oxford University Press", tā autors Ernests Neilors apgalvo, ka arvien vairāk pierādījumu liecina – lunārais bioloģiskais pulkstenis ir iestrādāts daudzu dzīvo radību gēnos, tai skaitā jūras, saldūdens un sauszemes sugām.

Ja reiz dzīvnieki ir ģenētiski saistīti ar Mēness cikliem, ir diezgan loģiski domāt, ka tas tā varētu būt arī ar cilvēkiem. Lai kā mēs attālinātos no dabas un liktos pārāki, mēs esam radušies uz Zemes un pakļauti dabas likumiem. Ja evolūcijas gaitā esam bijuši ciešā saiknē ar Mēness cikliem, būtu dīvaini, ja mums, atšķirībā no vairuma dzīvības formu, šie ritmi nebūtu internalizēti dziļā līmenī.

Turklāt mēs zinām, ka Mēness gravitācija rada spēcīgas plūdmaiņas okeānā. Tā kā mūsu ķermeņi arī par 80% sastāv no ūdens, bet smadzenēm šis procents ir vēl augstāks, būtu pārsteidzoši, ja Mēness mūs neiespaidotu.

Mēness – kontroles mehānisms?

Zinātniskās pārliecības otrā spektra galā atrodas tādi cilvēki kā Deivids Aiks un Montalks, kuri tic, ka Mēness ne vien ietekmē mūs, bet tas ir speciāli veidots kā kontroles matrices galvenā daļa, kropļojot universālo ritmu un saglabājot cilvēci darbojamies zemā vibrāciju diapazonā.

Ticēt vai neticēt – tā ir katra brīva izvēle. Kristīne Laversa apgalvo, ka ņemot vērā Mēness cikla maiņas un saskaņojot ar tām savas darbības, viņa jūtas harmoniskāk un ir produktīvāka.

Pieskaņojies Mēness ritmiem

Sniedzam īsu darāmo lietu sadalījumu pa Mēness fāzēm. Katra no tām ilgst aptuveni četras dienas. Periods starp Jaunmēnesi un Pilnmēnesi ir labs laiks visam, ko vēlamies redzēt augam un izplešamies. Periods starp Pilnmēnesi un Jaunu Mēnesi ir piemērotāks, lai kaut ko veiksmīgi pabeigtu vai no kaut kā atbrīvotos.

Jauns Mēness. Mēness gandrīz nav redzams, un naktis ir vistumšākās. Šī fāze piemērota darbam ar sevi un pašanalīzei. Tas ir laiks, lai kaltu plānus, izpētītu iespējas un noteiktu, ko vēlamies sasniegt. Atslēgas vārds: pirmsākums.

Mēness sirpis aug. Laiks ideju precizēšanai un nodomu nospraušanai. Atslēgas vārds: katalizators. Laiks ķerties pie darba un ideju pārvēršanas īstenībā. Atslēgas vārds: darbība. Labs laiks plānu pārskatīšanai, precizēšanai, izmaiņu veikšanai un pielāgošanai. Atslēgas vārds: precizēšana.

Pilnmēness. Mēness un tā ietekme ir vislielākie. Šis ir darbu beigšanas un svinēšanas laiks. Atslēgas vārds: darba augļi. Lielisks laiks, lai tiktos ar citiem un paustu pateicību. Atslēgas vārds: sadarbība.

Mēness redzamajai daļai dilstot, ir labs laiks, lai atbrīvotos no visa liekā. Šī fāze ir ideāls laiks, lai ko atmestu vai samazinātu. Atslēgas vārds: atbrīvošanās. Mierīgs laiks, lai ielūkotos sevī, atveldzētu dvēseli, veltītu laiku sev un uzkrātu spēkus. Atslēgas vārds: atgūšanās.

Tags

Mēness fāzes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form