Ķermenis kā baterija

Laimīgs cilvēks nevar būt sasprindzis. Cik enerģijas patērējam, lai atslābinātos?
Foto: AFP/Scanpix

Palūkosimies uz to mazliet no citas puses: fiziskais ķermenis ir savdabīga enerģijas baterija, kas atļauj dvēselei pilnveidoties. Izbeidzas enerģija baterijā – to izmet. Vardarbīga nāve ir process, kurā no dvēseles priekšlaikus "atslēdz bateriju". Tātad – paliek pāri enerģijas potenciāls. Ja uz zemes mētājas nauda – katrs to var pacelt. Un atradīsies tādi, kas pacels un pievāks. Cilvēki var iet bojā transporta negadījumos – parādās liels daudzums personīgo automašīnu. Cilvēki var iet bojā karos – kad uz visas Zemes pēdējo reizi ir bijis miers? Lielās pilsētās kriminālā situācija ir sliktāka nekā laukos, un cilvēce paklausīgi pamet laukus un dodas uz megapolēm. Sagadīšanās, paranoja, likumsakarība? Vai arī kāds (kaut kas) pievāc neiztērēto enerģiju?

Sabiedrība arī var saslimt, enerģijām sastājoties. Valstīs ar augstām sociālajām garantijām strauji krītas dzimstība. Cilvēkiem zūd vēlme vairoties un audzināt bērnus, jo ir zudusi jēga dzīvot. Galvenais ir "uzvārīt piķi", lai pēc tam varētu "atslābināties un ķert kaifu".

Bet varbūt labākā atslābināšanās metode ir vispār nesaspringt? Ja mums ir vēlme atslābināties, tātad esam saspringuši. Cilvēks, kurš dzīvo saskaņā ar sevi, ar savu dvēseli un ir laimīgs, nevar būt sasprindzis.

Labi, fiziskais ķermenis ir tikai baterija. Jo vairāk visādu "štruntu" ir uz tava datora darbvirsmas, jo lēnāk tas darbojas. Jo vairāk visādu pielikumu ir tavā viedtālrunī, jo lēnāk tas darbojas un jo ātrāk izlādējas tā baterija. Ja fizisko ķermeni var salīdzināt ar bateriju... Secinājumus brīvi var izdarīt katrs pats. Es to neteicu – to tu pats nodomāji!

Tags

Cilvēks Stress
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form