Kas ir kraniosakrālā terapija?
Foto: Laura Grīnvalde

Tie, kas "Orākuls.lv" lasa regulāri, būs ievērojuši "titulu" pie mūsu eksperta Māra Pelēkā vārda – kraniosakrālais terapeits. Ko īsti nozīmē šis sarežģītais nosaukums, kas šķietami vedina uz domu par kaut ko sakrālu? Kā izpaužas šī terapija un kāds no tās labums? Lūdzām pašam Mārim, lai pastāsta sīkāk.

– Māri, esmu ievērojusi, ka tu sevi pozicionē nevis kā magu vai ezotēriķi, bet kā kraniosakrālās terapijas speciālistu. Kā tulkot tavas specializācijas nosaukumu?

Kraniosakrālā terapija ir osteopātijas – t. i., manuālās terapijas – novirziens. Nosaukums norāda uz cranium (galvaskauss) un sacrum (iegurņa kauls).

Šī metode radās, kad amerikāņu ārsts Viljams Sazerlends nolēma ieviest Rietumu medicīnā zināšanas par kraniosakrālo ritmu, kuras bija aizguvis no Austrumu medicīnas.

Metodes būtība ir tāda, ka galvaskauss pulsē ar ritmu aptuveni 10 Hz, ka saskan ar Šūmana viļņiem vai Zemes pašrezonanses frekvenci. Tā ir frekvence, ar kuru likvors pulsē cilvēka ķermenī. Slimam cilvēkam šis ritms atsevišķās ķermeņa daļās ir izjaukts. Atjaunojot ritmu, tiek atjaunota veselība. Interesanti ir atzīmēt, ka uz Zemes eksistē vietas, kurām arī piemīt īpašība atjaunot šos ritmus dzīvu būtņu organismā, – šādas vietas dēvē par spēka vietām vai svētvietām. Ja cilvēks ilgstoši uzturas svētvietā, viņa mūža ilgums pieaug par 25–40 %. Senāk šādas vietas cilvēki izmantoja, lai būvētu tempļus...

– Un kā te parādās manuālās terapijas aspekts?

Tas tad arī ir tas, ko es daru ar savām rokām. Kraniosakrālo terapiju iesaka gadījumos, kad klasiskā medicīna ir bezspēcīga. Īpaši šo terapiju iesaka, kad cilvēkam jāatjaunojas pēc daudzām traumām, piemēram, pēc smagas autoavārijas. Vēl arī bērniem ar psihiska rakstura runas traucējumiem, veģetatīvo distoniju un trejzaru nerva neiralģiju, pie paaugstināta noguruma, bezmiega, straujas garastāvokļa maiņas un nekonkrētas sliktas pašsajūtas.

Kraniosakrālā terapija spēj tikt galā arī ar dažādām kosmētiskām problēmām – celulītu, sejas un krūšu plastiku – vismaz tikpat efektīvi kā ķirurģiskā iejaukšanās.

Apkopojot iepriekš sacīto, var teikt, ka kraniosakrālā terapija ir nervu sistēmas regulēšana ar roku palīdzību.

Cilvēka mugurkauls ir salīdzināms ar telefona centrāli, no kuras uz visām pusēm atiet telefona līnijas – nervi. Izlabojot mugurkaula stāvokli, var izārstēt ap 2500 slimību. Māris Pelēkais

Citiem vārdiem – ja cilvēks iemācās pareizi stāvēt un staigāt, pastāv liela iespēja, ka viņš pārstās apmeklēt aptieku!

– Cik ilgs kurss nepieciešams, lai sajustu pirmo efektu?

Uz jautājumu, cik seansi vajadzīgi, ir tikai viena atbilde – tas ir atkarīgs no paša cilvēka, no viņa dzīvesveida un apkārtējās vides.

Procedūru var veikt gan vietās, kas aprīkotas ar standarta masāžas kabineta aprīkojumu, gan vienkārši uz jebkuras ērtas, horizontālas virsmas, piemēram, uz pietiekami silta paklāja, kas noklāts uz grīdas.

– Kā tu pats pārliecinies par izmaiņām vēlamajā virzienā?

Ja ir vēlēšanās, var izmērīt čakru darbības rādījumus, bet šie mērījumi būs netieši. Tos veic ar parasto infrasarkano termometru, kas paredzēts distancionāliem temperatūras mērījumiem. Šādi mērījumi ļauj uzkrāt statistiku un izdarīt secinājumus, bet ne vairāk. Taču galvenais rādītājs ir pozitīvas izmaiņas pašsajūtā, turklāt izmaiņas notiek ļoti drīz pēc seansa.

– Ko vēl tu ņem vērā, veicot procedūras?

Kraniosakrālās terapijas iedarbība ievērojami uzlabojas, ja procedūru saskaņo ar tatvām – bioenerģētisko ritmu, par kuru mēs uzzinājām no vēdiskās medicīnas (Ājurvēdas) un jogas. Procedūru veicot Spēka vietās, arī efekts pastiprinās. Tāpat terapiju var labvēlīgi ietekmēt relaksējoša mūzika.

Savukārt, noskatoties stresu izraisošu pārraidi pa TV, veselības atjaunošanās process var strauji mazināties.

– Apraksti, lūdzu, kādu gadījumu no savas prakses!

Piemēri no manas prakses? Nu, lai dziedniekam varētu uzticēties, viņam vispirms ir jābūt veselam pašam! Vēl pirms gadiem četriem es nēsāju briles – -3,5 dioptrijas. Divu nedēļu (!) laikā es normalizēju savu redzi uz apmēram 0,5 dioptrijām. Vēl kādus mēnešus sešus stabilizēju. Citi gadījumi? Varbūt darīsim vienkāršāk – gulies uz galda, un, ja 30–60 minūtes pēc manas masāžas skaidri nesajutīsi uzlabojumu pašsajūtā, – vari saukt mani par šarlatānu!

Source

Orākuls.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form