* Jāņem vērā, ka par tipisku Vēzi kādu var nosaukt vien tad, ja viņa dzimšanas kartē šajā zīmē papildus Saulei ir vismaz divas planētas un/vai uzaustošā zīme (ascendents) ir Vēzī.

Stihija – Ūdens

Devīze – es jūtu!

Valdošā planēta – Mēness

Diena – pirmdiena

Krāsa – balta, ceriņkrāsa, zaļa

Metāls – sudrabs

Akmeņi – pērles, opāls, smaragds, berils, kaķacs, mēnessakmens, baltie koraļļi, celestīns

Laimīgie skaitļi – 2, 4, 5, 8

Ģeogrāfija – Turcija, Skotija, Holande, Sīrija, Āfrika, Austrālija, Klusā okeāna salas

Veselība – atbild par kuņģi, aizkuņģa dziedzeri, zemlāpstiņas rajonu, ribām, krūtīm, barības vadu, plaušu plēvi, padusēm.

Biežākās veselības problēmas – gastrīts, čūlas, tūska, skleroze, dispepsija, audzēji.

Veselīga ēdienkarte

Vislabāk veselībai der sakņu zupas. Labam noskaņojumam – cepta zivs, kafija ar pienu, kraukšķīgi saldumi, ēdieni ar maz garšvielām. Nepieciešamas pektīnvielas un proteīni, kā arī kalcija fluorīds.

Olbaltumvielas – jūras produkti, jūras zivis, piens un piena produkti, olu dzeltenumi.

Graudaugi, dārzeņi – rudzu maize, visdažādākie kāposti – savojas, sarkanie un citi, ķirbji, sīpoli, gurķi, pastinaks, kartupeļi.

Augļi, ogas, rieksti – apelsīni, rozīnes, kazenes, melone, vīnogas, kokoss.

Garšaugi – dažādi zaļumi, rozmarīns, kressalāti, salvija, lakrica, piparmētras, vaniļa, kardamons, ķimenes.

Dzērieni – mežrozīšu tēja.

Alkohols – pavisam vieglie vīni, ne pārāk atvēsināti. Stiprais alkohols nav ieteicams.

Veselībai kaitē cepti ēdieni, ļoti atvēsināti dzērieni, skābi augļi un produkti, kas kuņģī izraisa rūgšanu/dedzināšanu, gaļa, konditoreja ar viegli asimilējamiem ogļūdeņražiem.

Plusi: pacietīgs, spēcīgi izjūt citu cilvēku emocijas, līdzjūtīgs, gādīgs, devīgs, ģimenisks, piemīt laba atmiņa. Mīl ilgi un dziļi.

Mīnusi: pārmēru jūtīgs, depresīvs, ilgi atceras pāridarījumus. Viņa labo sirdi nereti izmanto.

Iekšējā nepieciešamība: harmoniska ģimenes dzīve.

Kad Vēzis jūt apdraudējumu, nekāda labā satikšana ar viņu neiznāk, tāpēc labāk kontaktus veidot Vēža teritorijā – viņa mājās, vietā, ko viņš labi pārzina un kur bez pūlēm var atrast slēptuvi. Vēža slēptuvē, kā likums, ir krājumi – taču drīzāk tā ir nevis nauda, bet gan "atomkara krājumi" mantu un produktu formātā. Vēzis negaida, lai tu viņam dāvinātu dārgas rotaslietas, taču no tiesas novērtēs, ja piepildīsi ar produktiem viņa ledusskapi. Nemēģini pārliecināt Vēzi, ka kaut kas no viņa pārvaldībā esošā jau sen ilgojas pēc, atvainojiet, vēstures mēslaines, jo Vēzis labi atceras, no kurienes katrs priekšmets nācis, un no sirds pieķeras savai iedzīvei, piešķirot tai teju vai emocionālu vērtību. Vēl viens Vēža jājamzirdziņš ir vēsture, kas nereti izpaužas melnajā un baltajā sarakstā (vēlams, protams, iekļūt otrajā). Abus sarakstus Vēzis zina no galvas. Ja būsi iekļuvis baltajā, labāka un rūpīgāka drauga par Vēzi neatrast, viņš tevi atbalstīs, kā mācēdams, un Vēža paspārne kļūs par omulīgu patvērumu arī tev.

Vēzi kaitina: nepieciešamība iztērēt mantu un produktu krājumus, dzīvot svešās, īrētās vai pagaidu mājās.

Vēzi iepriecina: iespēja dalīties atmiņās, apgaismot kādu ar savu unikālo pieredzi.