Pirts Sala mēnesī – slotas, skrubīši, maskas un citi rituāla elementi
Foto: Shutterstock

Pirmdiena, 18. janvāris, ir labākā šī mēneša pirts diena pēc Mēness kalendāra, turklāt naktī uz 19. janvāri ūdenim piemīt unikālas īpašības. Ar ko atšķiras ziemas pirts un kā to vislabāk organizēt, stāsta Evija Bernava, sertificēta pirtniece no Auciema Ziedu pirts.

Janvāris ir ziemas viducis – laiks, kad dabā valda miers, klusums un tumsa. Un viss, kas norisinās dabā, notiek arī cilvēkā. Šis ir vispiemērotākais laiks, lai mestu sev nelielu izaicinājumu, iegremdējoties savā iekšējā tumsā, un, visbeidzot, pieņemtu un iemīlētu to pa īstam, tādā veidā iededzot sevī gaismu un nesot to tālāk. Atvadīties var tikai no tā, ko esam izcēluši no sevis laukā un pieņēmuši ar pateicību. Pirtiņas, kurā ziemas laikā ir vidēji 70–75°C temperatūra un 40–45% mitrums, apmeklējums ir ideāls veids, kā to paveikt.

Viss sākas ar pirts sagatavošanu

Būtiska ir sagatavošanās pirts rituālam – ar kadiķīti vai vībotni jāizkvēpina lāvas telpa, var izklāt grīdu ar skujeņiem – tie lieliski attīra telpu enerģētiski un bagātina gaisu ar fitoncīdiem, kas nomāc patogēno baktēriju, sēņu un vienšūnu augšanu. Turpinājumā pirtsmīlis noskaņojas pirts rituālam pie dzīvas uguns liesmas, dzerot tādas zāļu tējiņas, kas palīdz atvērties, atbrīvoties no nomāktības, grūtsirdības, apskaidroties – vīgrieze, pelašķis, kumelīte, liepziedi. Vēlams pagatavot skujkoku uzlējumu, kurā pasildīt kājas, vai arī pamasēt pēdas uz uzkarsētiem, ar lina dvieli apklātiem priežu čiekuriem. Pēdas simbolizē sevis, dzīves un citu cilvēku izpratni. Šī noskaņošanās it kā paver vārtus uz savu iekšējo pagrabu, kur esam noglabājuši to, ko nav bijis spēka, laika vai gribēšanas "pārstrādāt". Ir būtiski ļaut sev būt, ļaut nākt tam, kam jānāk – sagaidiet to ar pateicību un mīlestību. Kā pierādījis japāņu zinātnieks Masaru Emoto savos eksperimentos ar ūdeni – vārdi "mīlestība" un "pateicība" veido visskaistākos kristālus, tām ir transformējoša enerģija. Lai vai kādas emocijas nāk, lai nāk – raudiet, smejaties, dziediet un dejojiet, ja tas jums palīdz tās pieņemt, lai pēc tam atlaistu, stāsta Evija.

Mūsu senči vienmēr aicināja pirtiņā Dievu un tā izpausmes – Māru, kura atbild par visu vielisko, tātad arī augumu, tā fizisko veselību, un Laimu, likteņa teicēju, jo apzinājās, ka viss, kas ar viņiem notiek, ir Dieva dots – un tikai ar Dievpalīgu ir iespējams ko iegūt, palaist vai paturēt. Tādēļ, ieejot pērtuvē, uzaiciniet sev pievienoties Augstākos spēkus, lai tie ir klātesoši un palīdz jums. Pirms ļauties pirts maģijai, var noklāt lāviņu ar egles – koka, ko reizēm dēvē par "dzīvības rīksti", – zariem un pārklāt ar lina paladziņu. Mierīgi atgulieties un baudiet… sajūtiet, kas notiek ar jums, jūsu ķermeni, emocijām. Kļūstiet par sevis vērotāju! Pirmajā reizē notiek tikai karsēšanās, pēc kuras var noskaloties siltā, rimtā ūdenī.

Tags

Ezotērika Pirts

Comment Form