Bērzu, liepu, kadiķi? Kuru izvēlēties?

Pirtsslotu ceļvedis: ko un kad lasīt? Cik garu un kuplu? Kā sagatavot?
Foto: Shutterstock


Pat asais kadiķis

Izvēloties konkrēto slotu, pirtnieks to ņem ar domu, kas peramajam no šīs slotas vajadzīgs. Zaru slotas iedarbību var pastiprināt dažādi citi augi, vien labi jāpārzina katra auga nozīme. Jauktās pirtsslotas labāk der likšanai zem un virs galvas – tā peramais ieelpo un uzņem dažādus aromātus.

Ziemā pirtī noder priedes, egles vai kadiķa zari. Skujeņiem piemīt divas dabas: vasarā tie paņem enerģiju, bet ziemā dod klāt.

Kadiķa slota sniedz aizsardzību, atbrīvo no nelāgā, tumšā. Pirms lietošanas to patur verdošā ūdenī un tad kārtīgi izsit pret lāvu.

Ja no kadiķu pēriena bail, var ņemt svaigus sīkzariņus, sasmalcināt un sajaukt ar medu – šādu masu uzziež ķermenim pēc izsildīšanās. Pēc tam šo maisījumu ieper ādā un ar ūdeni aizskalo prom.

Svarīgi! Ja izmanto kādu no skujeņiem, pēc tam noteikti jānoperas ar lapu slotu, it kā aizperot ciet sadurstīto miesu.

Bērzi – slotām un vanniņām

Tā enerģija ir maiga, patīkama, bet vienlaikus iedarbojas ļoti spēcīgi. Tādēļ bērza slotas izmanto visvairāk. Bērzs palīdz līdzsvarot un uzmundrina, attīra un relaksē. Arī palīdz atjaunot spēkus. Var atbrīvot no satraukuma par nākotni, nepamatotas trauksmainības.

Slotiņas aromāts ir reibinošs, turklāt tā ir izturīga un lokana. Piemīt antiseptiska iedarbība, noder kā asins tīrītājs, var uzlabot vielmaiņas procesus organismā.

Bērza enerģija īpaši vajadzīga novājinātam cilvēkam, pēc ilgstošas slimošanas.

Lapu uzlējumu izmanto siltām kāju vanniņām pirms pērtuves apmeklējuma, labi der matu un ķermeņa skalošanai.

Ozola slota rada skaidras domas

Enerģētiski visspēcīgākais no spēka došanas, uzmundrināšanas viedokļa. Vīrišķās enerģijas nesējs. Šī slotiņa padara skaidrākas domas.
Pēršana ar ozola slotiņām labi der, ja ir taukaina āda, jo tā tiek sausināta, kļūst elastīgāka.

Ozola lapas ir blīvas, tās ātri uzņem sevī pirts gara karstumu un dziļi izsilda peramā ķermeni, tādēļ slotiņa vairāk piemērota karstummīlim.

Tomēr ar to nevajadzētu pērties vājiniekam, tātad cilvēkam, kurš jūt, ka tūlīt būs klāt saaukstēšanās vai cita liga, jo ozols pastiprina jebkuru iekaisumu. Nav vēlams arī ļoti novārdzinātam vai depresīvi noskaņotam cilvēkam.

Izlietotās slotiņas, lai cik tās skaistas vēl šķistu, otrreiz pirtī nelieto. Tās pēc pirts procedūrām labāk sadedzināt. Ja nu vienīgi tās, kas peroties tika turētas zem galvas, var noskalot un izlikt vēsumā, tomēr drīz vien jāizlieto.

Liepa – ne tikai sievietēm

Liepas enerģija ir spēcīga un dziedinoša, arī uzmundrinoša. Vairo pievilcību un spēku, rada mīlestības enerģiju, tādēļ nereti to dēvē par sieviešu slotiņu. Taču šāda enerģija nepieciešama arī vīrietim.

Aktivizē un mobilizē organisma aizsargspējas. Antiseptiska, nomierinoša, sāpes mazinoša, pretiekaisuma iedarbība. Palīdz mazināt klepu un iesnas, arī nervozitāti. Liepas lapu slotiņa ir ļoti mīksta, maiga. Liepas ziedu slotiņa attīra ādu labāk nekā jebkuras ziepes.

Ja liepu liek lāvas paklājiņā, pērtuve tiek lieliski aromatizēta.

Ja pērtuvē šķiet pārlieku karsts, liepas lapu cepure ļauj vieglāk pārciest karstumu.

Kļava – līdzsvaram

Līdzsvara koks. Ļoti labi uzņem cilvēka negatīvo enerģiju, dodot vietā pozitīvo. Mazina dusmas, naidu un citas negatīvas emocijas, sniedz līdzsvarotību, mieru un ticību sev. Nomierina nervu sistēmu, mīkstina un attīra ādu.

Platās lapas labi der slotiņai, ar ko uzvējo pirts garu.

Vasarā grieztās svaigās slotas nav vajadzības mērcēt, kā bieži iesaka – ielikt karstā ūdenī. Augs vēl ir dzīvs, tādēļ, nonākot saskarē ar pirts garu, atdod visu savu labumu cilvēkam.

Apse – pret skauģiem un nelabvēļiem

Ļoti labi palīdz atbrīvoties no dažādas izcelsmes negatīvajām enerģijām, apse tās pārstrādā un transformē. Koks ņēmējs, bet zināmās reizēs var būt arī devējs. Pasargā no skauģiem un nelabvēļiem.

Piemīt savelkoša, antiseptiska iedarbība, labi palīdz pret lieku svīšanu.

Vītols palīdz atpazīt enerģētiskos vampīrus

Sievietes maģijas koks. Ar savu enerģiju palīdz stiprināt cilvēka saiti starp Zemi un kosmosu. Tonizē organismu un normalizē vielmaiņas procesus.

Ja pirtī kāds apgalvo, ka viņam nepatīk vītola slota, ka tā atņem spēku, uzdzen nelāgu omu, tad ziniet, ka esat sastapis enerģētisko vampīru, kam vītols neļauj baroties ar citu cilvēku enerģiju.

Informācija no Pirts skolas absolventes Santas Meleces kvalifikācijas darba

Tags

Pirts Sievietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form