Biškopis Skrīveros ierīko bišu namiņu apiterapijai
Foto: Privātais arhīvs

Bišu namiņi ir izplatīti daudzās valstīs. Viena no tām, piemēram, ir Ukraina. Tiek uzskatīts, ka ideja par bišu namiņiem apiterapijai dzimusi tieši tur. Tomēr Latvijā šādi namiņi vēl ir retums. Biškopis ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi Voldemārs Dzerkalis nu šādu bišu namiņu ierīkojis savā dravā Skrīveros, stāsta biškopja mazmeita Sintija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā 2016. gadā durvis vaļā vēra bišu namiņš Kārsavas novada Mežvidos, savukārt 2018. gada vasarā līdzīgu namiņu savā dravā ierīkoja arī biškope Ventspils pusē. Vēl bišu namiņus iespējams apmeklēt Tukuma novadā un Jaungulbenē, bet nu – arī Skrīveros.

Ar biškopību skrīverietis Voldemārs nodarbojas aptuveni 54 gadus. Vīrietis atklāj, ka šodien zem viņa spārna ir jau 60 bišu saimes. Savu arodu Voldemārs iemācījis arī vecākajam dēlam, kā arī daudziem vietējiem. Palīdzību biškopības lietās, kā pats stāsta, nekad neatsaka.

"Citi nevar paciest bišu dzēlienus, ir alerģija, bet man tādas alerģijas pret bitēm nav. Ja man kāda bitīte iedzeļ, es tieši jūtos labi," atklāj dravnieks.

Pirms nepilna gada biškopības žurnālā Voldemārs ieraudzīja rakstu par bišu mājām un to dziedinošo spēku. Latvijā šādu bišu namiņu nav daudz, tāpēc vīrietis nolēma, ka būtu ļoti vērtīgi arī savā dravā izveidot bišu dziedinātavu. Bišu namiņa būvēšanā Voldemāram ļoti palīdzēja viņa vecākais dēls Edgars, arī profesionāls biškopis.

Biškopis Skrīveros ierīko bišu namiņu apiterapijai
Foto: Privātais arhīvs

Zināms, ka bitēm un dažādiem to produktiem piemīt dziedinošas spējas. Gulēšana uz bitēm atslābina visu ķermeni un ļauj atpūsties no visām ikdienas raizēm. Guļot bišu gultās iespējams saklausīt bišu sanoņas smalkās vibrācijas un sajust telpā virmojošo propolisa smaržu.

"Bišu mājā jābūt ideālam klusumam. Te visu var dzirdēt. Var dzirdēt, kā bitītes san, kā strādā," uzsver Voldemārs.

Gulēšana bišu gultās palīdz ārstēt daudzas slimības, piemēram, astmu, tuberkulozi, tāpat arī dažādas smagas saslimšanas, stāsta Voldemārs.

Bitenieks atklāj, ka arī pats izmanto bišu gultas dziednieciskumu: "Vecums tomēr un visādas slimības nāk virsū. Guļot bišu gultā, daudz ko jau esmu izārstējis."

Biškopis Skrīveros ierīko bišu namiņu apiterapijai
Foto: Privātais arhīvs

Vienlaicīgi bišu namiņā Skrīveros bišu gultās gulēt var divi cilvēki. Bitenieks Voldemārs stāsta, ka vislabāk sevi var dziedināt, ja bišu gultā noguļ vismaz pusstundu, vēl labāks rezultāts gūstams – ja gultā tiek pavadīta stunda vai divas. Un tā šo gulēšanu uz bitēm vajag atkārtot vismaz septiņas līdz astoņas reizes.

Bitenieks Voldemārs aicina ļaudis braukt ciemos un izmēģināt bišu dziedniecisko spēku. Bišu dziedinātava Skrīveros darbojas no aprīļa līdz pat septembrim.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form