Astroloģe Krāģe: bieži horoskopu izjūtu enerģētiski – tas ir silts vai auksts, smejas vai raud
Foto: Mārtiņš Krāģis

Kā mūsu dzīvi ietekmē "planetārie smagsvari" – Jupiters, Saturns, Urāns, ko nozīmē šo planētu atrašanās kādā Zodiaka zīmē? Par to šajā vietnē regulāri vēsta astroloģe no gleznainajām Cēsīm – Linda Krāģe. Esiet pazīstami!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

– Linda, tava dzīve ne reizi vien apmetusi kūleni, pirms nonāci līdz Cēsīm un astroloģijai. Kā tas gadījās?

Nu jau otro gadu saucu sevi par cēsinieci. Es te ieprecējos. Iepriekš dzīvoju Rīgā un strādāju metināšanas iekārtu un rezervju daļu vairumtirdzniecībā. Izklausās netipiski sievietei, bet darbs man ļoti patika. Man bija daudz un dažādu pienākumu, kā rezultātā guvu pieredzi klientu apkalpošanā, mārketinga veidošanā, noliktavas uzraudzībā, administratīvajā darbā un sadarbības uzturēšanā ar ārzemju ražotājiem. Rēķināju, kādas cenas varu uzlikt precēm, rakstīju arī pavadzīmes, kad izsniedzu klientiem preces. Izpratne par mehānismiem man ir laba, ir diezgan tehnisks prāts, un esmu studējusi fiziku LU Fizikas un matemātikas fakultātē.

– Tas bija Rīgā. Bet kā ir Cēsīs?

Cēsīs mani sašokēja mazās algas un inteliģento darbavietu trūkums. Lai varētu sevi kaut kā nodrošināt, nolēmu kļūt sev pati par darba devēju: piereģistrēju "pašnodarbināto" un pievērsos astroloģijai – nu jau profesionālā līmenī.

– Iepriekš tas bija vairāk hobijs?

Jā. Tagad būt par astrologu ir mans pamatdarbs. Lai gan jāatzīst, ka Cēsīs šajā jomā neiet pārāk viegli: šeit astroloģija nav tik populāra kā Rīgā un ļoti daudzi vispār nezina, kas tas ir. Bet cenšos kaut ko darīt lietas labā. Esmu sākusi komplektēt astroloģijas interesentu grupu, mēģinu savākt kopā tos cēsniekus, kas vēlas mācīties astroloģiju. Tagad pasniedzu Hamburgas astroloģiju Rīgas skolā, bet gribētu mīlestību pret astroloģiju ienest arī Cēsīs.

Pašlaik Cēsīs vadu numeroloģijas kursus. Piedāvāju arī konsultācijas, protams. Klientam, kurš nāk pie manis, sastādu gan klasisko, gan Hamburgas dzimšanas karti.

– Kur tu pati mācījies astroloģiju?

2013. gadā pabeidzu četrgadīgo Baltijas astroloģijas skolu, man ir Hamburgā izdots Hamburgas astrologa diploms un LASTRAs sertifikāts Rietumu klasiskajā astroloģijā. "Baltajā studijā" vienu mācību gadu apguvu arī vēdisko astroloģiju, bet indiešu filozofiskā bāze man nav visai tuva, tāpēc tajā virzienā mācības neturpināju.

Vēl es nesen iemācījos veidot mājaslapas. Ir man pašai izveidota sava lapa, kas darbojas, bet darbs pie tās vēl turpinās. Gribu salikt informāciju, kas palīdzētu cilvēkiem saprast, kā astroloģija viņiem var palīdzēt. Vajadzētu salikt arī materiālus studentiem.

– Kas tevi atveda līdz interesei par astroloģiju?

Astroloģija, ezotērika un vispārējie Kosmosa un pasaules uzbūves principi mani interesēja jau agrīnos tīņu gados. Tad vēl bija ļoti maz literatūras par šiem jautājumiem. Citas vienaudzes nodarbināja džeku un lūpukrāsu problēmas, kamēr mani mocīja eksistenciālā krīze, kā es to saucu. Atceros, ka 13 vai 14 gadu vecumā dziļu sašutumu manī radīja pasaules duālisma princips. Ka nav vienlaikus tikai balts un melns, nav tāds viennozīmīgs "pareizi" un "nepareizi, ka nevar cilvēks būt tikai labs vai tikai slikts, ka nav tādas vienotas atbildes uz jautājumiem, kas derētu visos gadījumos, nav tādas vienas objektīvās realitātes utt... Nu traks var palikt, vai ne? Bet kā tad lai saprot, kā ir? Un kāda vispār ir dzīves jēga? Kā lai es saprotu, kas man jādara, un vai tas, ko es daru, ir "pareizi"?

Var jau apgrābstīt visādas zināšanas un tad saukt sevi par guru, kas visu prot, bet patiesībā zem katras jomas apakšā slēpjas tik daudz kas apgūstams, ka tādā lielā dziļumā iet laikam var tikai vienā vai divās jomās. astroloģe Linda Krāģe

Pēc iepriekš sacītā jau laikam skaidrs, ka pusaudžu gados man nebija daudz draugu, dažbrīd – neviena... Nu, toties es lasīju daudz grāmatu, visas grāmatas, ko varēju dabūt – par ezotēriku, astroloģiju, taro, rūnām, enerģiju pārvaldīšanu, utt. Un iemācījos būt pašpietiekama.

– Un kā tagad, pēc mācību un prakses gadiem, – vai astroloģija vēl aizvien šķiet saistoša?

Kad iestājos astroloģijas skolā, daudz zināšanu jau bija uzkrāts iepriekš. Jau tad zināju no galvas visas zodiaka zīmju nozīmes, savu Mēness, Venēras un Marsa zīmi un ko tās nozīmē. Bija priekšstati par aspektiem starp planētām, ka ir tādas 12 astroloģiskās mājas utt. Bet fascinējošs šajā nozarē ir tās bezgalīgais dziļums un daudzslāņainība. Astroloģiju var mācīties un mācīties, bet nekad nevarēs pateikt, ka zini visu! Vienmēr var ieraudzīt it kā jau zināmo, bet tikai jau dziļākā izpratnē vai citā aspektā.

Tāpat ir arī ļoti daudz un dažādu metožu, kuru apgūšana prasa daudz laika, ir interesanti katru no tām apgūt un pēc tam izmēģināt un izmantot praksē. Astroloģiju mācos katru dienu, ar skolas absolvēšanu nekas nav beidzies, esmu gājusi uz privātstundām pie pieredzējušākiem astrologiem, apmeklējusi dažādus seminārus un kvalifikācijas celšanas kursus un pāri tam visam – ļoti daudz pašmācības, bet joprojām ir, kurp augt! Vēl ir jāmācās labi runāt, pateikt lietas tā, lai klientam vai studentam tās būtu uztveramas.

Bieži horoskopu izjūtu tīri enerģētiski – tas ir silts vai auksts, smejas vai raud un līdzīgi. Tāpat tam visam apakšā ir nepieciešama filozofiskā bāze, jāsaprot Visuma uzbūves likumi – Karmas likums, cēloņseku likums, atkaliemiesošanās likums, cikliskuma likums un citi.

– Astroloģija ir tavs vienīgais instruments vai strādā arī ar kaut ko citu?

Astroloģija nav vienīgais, bet ir mans mīļākais instruments. Tā man ir ļoti palīdzējusi atrast savu vietu pasaulē.

Astroloģija palīdz saprast, kas ir cilvēks šajā inkarnācijā, kādi ir viņa uzdevumi un kādi – klupšanas akmeņi. Tā ļoti palīdz arī apziņas attīstībai, palīdz būt atbildīgai savas dzīves veidošanā. Izdarīt apzinātas izvēles. Astroloģijas studijas, manuprāt, palīdz tuvoties garīgā brieduma sasniegšanai.

Numeroloģija man arī ļoti patīk. Studiju gados ar manu nu jau vīru izveidojām "Excel" programmu "Mārtiņa numeroloģija", kas pati aprēķina galvenos numeroloģiskā koda skaitļus, dzīves periodus un abas skaitļu matricas. Skatos, tagad tā programmā tautās aizgājusi, un daudzi to lieto, arī savās praksēs.

Jaunākais mans atklājums ir terapeitiskās ēteriskās eļļas, pamazām ieviešu tās savā praksē. Nu, fantastika! Tas ir instruments, kas iedarbojas ne tikai uz fizisko ķermeni, bet arī uz emocionālo, mentālo un pat garīgo ķermeni. Nemaz nerunājot par to, ka ir eļļas, kas ir spējīgas noņemt sāpes, kad nepalīdz pat medikamenti, ar tām var dziedēt emocionālās traumas, noņemt emocionālos blokus, stresu, tikt vaļā no depresijām, bailēm, aizspriedumiem, piešķirt vairāk drosmes sevi izpaust utt. Šeit darbības lauciņš arī ir diezgan plašs.

Eļļas man ļoti noder darbā ar klientiem, kurus skārušas krīzes situācijas. Uzklausu, kas par vainu, tad atrodu visas eļļas, kādas teorētiski var pielietot konkrētai problēmai, tad paskatos horoskopā, kuras ir vājās vietas, rakstura īpašības, kas jāstiprina, paskatos pēc numeroloģijas un arī pieslēdzu intuīciju un tad izvēlos vienu, divas kas būs piemērota tieši tam cilvēkam problēmas risināšanā. Pagaidām rezultāti ir pārsteidzoši.

– Esi mācījusies arī taro...

Protu likt kārtis, bet man šī metode neliekas tik objektīva kā astroloģija. Bieži vien rezultātu ietekmē noskaņojums. Kārtis, manuprāt, ir ļoti "astrāla" padarīšana, tur ir citi spēki, kas darbojas, un ir brīži, kad uz rezultātu paļauties nevar. Un arī sajūtu ziņā, šķiet, ka kāršu likšanai ir zemāka vibrācija nekā horoskopu pētīšanai.

Vienu brīdi biju aizrāvusies ar litoterapiju. Liku akmeņus uz čakrām, guldīju cilvēkus enerģētiskajā režģī, bet, tā kā akmeņi pēc katras lietošanas ir jāattīra, šīs metodes nevaru izmantot bieži.

Esmu mācījusies arī bioenerģētiku un strādāt ar svārstiņu un rāmīti, bet šīs prasmes nav daudz praksē pielietotas, lai gan teorija noder. Cilvēks diemžēl nevar būt dziļi profesionāls visās jomās vienlaikus. Var jau apgrābstīt visādas zināšanas un tad saukt sevi par guru, kas visu prot, bet patiesībā zem katras jomas apakšā slēpjas tik daudz kas apgūstams, ka tādā lielā dziļumā iet laikam var tikai vienā vai divās jomās. Bet priekšstati, protams, arī ir ļoti noderīgi, tāpēc mācīties vienmēr ir forši un vajag, ja ir tāda iespēja! Ļoti gribētu apgūt dziedniecību, tādā "gara" līmenī, bet līdz tam vēl jāizaug, un tad varbūt radīsies arī iespēja. Ļoti patīk Sergeja Lazareva grāmatas par karmas diagnostiku.

Tags

Astroloģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form