Rudens latviešiem saistās ar diezgan fundamentālu laiku: skolas gaitu sākšana vai atgriešanās skolas solos, kā rezultātā arī pastiprināts menedžments katrā mājsaimniecībā, kurā ir skolnieks; ražas novākšanas laiks; siltās sezonas maiņa uz vēsāku, kas nes rūpes visās tā izpausmēs (no personīgā siltuma uz mājas apkures jautājumiem) un tā tālāk, un tā joprojām. Katram savs, bet visiem kopā – zināms, par ko šeit ir stāsts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad astroloģiskais rudens Latvijā iestājas 23. septembrī pulksten 4.54, kad Saule pāries Svaru zīmē.

Joprojām turpinās tandēms, kur par galvenajām lokomotīvēm darbojas divas: visu svaru uz sevi ņem atbildības, kārtības un likumības saimnieks Saturns, kurš stūrē septiņu planētu vagonus, un fantāzijas un ilūziju planēta Neptūns, kurš šoreiz savā komandā ir piepulcējis zemapziņas un emocionālo vajadzību planētu Mēnesi. Ko tas nozīmē?

Viss kustēsies gadījumā, kad būs skaidrs rīcības plāns, nopietnība, atbildība, savukārt, lai gūtu emocionālo labsajūtu, ir nepieciešama arī kāda vīzija vai sapnis par notiekošo.

Akcentējoties Svaru zīmei, mūsu uzmanības centrā ienāk sabiedrisko procesu periods, kad ir jārod kompromiss visiem darbiem un plāniem, attiecībām ar citiem gan ģimenē, gan plašākā lokā. To pastiprina Mēness atrašanās 7. mājā (Svaru zonā), kas prasa partnerību, kopības sajūtu un saistību ar visu publisko.

Rudens saulgriežu brīdī piecas planētas sastājas figūrā "Spogulis" (figūras astroloģijā veidojas, vairāku planētu mijiedarbībām jeb aspektiem savstarpēji apvienojoties vienotā figūrā). "Spogulis" nozīmē, ka nejaušību šajā laikā nemēdz būt. Sīkumu šeit nav! Katra mazākā nianse, kam kāds paies garām, citam var kļūt par ļoti nozīmīgu faktoru viņa dzīvē. Kad tiks pārvarēta/atstrādāta vēlme kontrolēt (Saules kvadrāts ar Saturnu), kritizēt (Merkura kvadrāts ar Saturnu) un ļauties revolucionārai reakcijai (Marsa kvadrāts ar Urānu), tad mēs ieraudzīsim kā spogulī, ka katrs jauninājums iet kopsolī ar kaut ko jau izveidotu (Saturns trigonā ar Urānu) un māka diskutēt konstruktīvi (Merkurs trigonā ar Marsu) dod iespēju panākt savu ar adekvātu spēka pielietojumu (Saule trigonā ar Marsu) – bez liekas agresivitātes. Šī figūra dod arī norādi – ja šajā laikā nav saprotama notiekošā jēga, tad ir nepieciešams atturēties no aktīvas rīcības, mierīgi padomāt un problēmas risinājums un pareizā doma atnāks pati par sevi. Galvenokārt notikumu norises būs par ideālu, vērtību, dzīves apstākļu/senču un bērnu/paplašināšanās tēmām.

Šoruden iekrīt arī mūsu četrgades būtisks notikums – vēlēšanas. Saule Svaru zīmē ir visnotaļ neizlēmīga, turklāt savienojumā ar domātāju Merkuru: cilvēks savos spriedumos kļūst ļoti personīgs un "kā sadedzis". Saturns Mežāzī aicina būt apzinīgiem, kārtīgiem pilsoņiem, un, veidojot, kvadrātu ar iniciatīvu (Sauli) un prātu (Merkuru), rezultāts var būt dažāds: vieni var sastingt un nesaprast, par ko vēlēt, citi (vēlmē vismaz kaut kā ietekmēt procesus) var mesties diskutēt par un ap sabiedriskiem procesiem no savas personīgās prizmas. Rezultāts no tā noteikti nemainīsies. Labāk pievērsties tiem soļiem, ko mēs katrs kā sabiedrības loceklis pats varam darīt – iet vai neiet uz vēlēšanām. Pārējais tikai kultivēs negatīvismu.

Daudz vairāk gaidīts notikums – Latvijas simtgades svinības. Liela daļa fokusa tiks virzīts un finansēm un budžetu, kas patērēts svētku norisēm, – šeit katram būs, ko teikt. Tajā pašā laikā emocionālais (Mēness Zivīs, 7. mājā, harmoniski aspektēts) pacilājums un lādiņš var būt milzīgs. Mazāk plēšamies (kas varētu būt izaicinājums Marsa un Veneras kvadrāta laikā), vairāk sajūtam otru (Veneras trigons ar Mēnesi).

Daudz laimes mūsu valsts jubilejas svētkos!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form