Vērsis

Atskats uz aizejošo: ko zvaigznes tev solīja 2018. gadam?
Foto: Shutterstock

Par rāmu šo Vērša gadu nodēvēt būtu grūti. Galveno (un ne vienmēr perfekti uzskaņoto!) vijoli tajā spēlēja attiecības – gan ar sabiedrotajiem un atbalstītājiem, gan ar dzīvesbiedru, gan ar atklātajiem konkurentiem un opozīciju. Tas nebija viegls uzdevums – iepazīt savas ambīcijas, uzaudzēt tās līdz veselīgam apjomam, vienlaikus nenosodot pārējos – gan savējos, gan naidīgos – par pārāk lieliem mērķiem vai plašu vērienu.

No otras puses – Vērsis varēja kripatiņu piebremzēt un paskatīties, kādus punus uzdauzīja citi, un pēc tam ar augstu paceltu galvu apiet tās vietas lietišķajās un privātajās "pļavās", kur izmētāti grābekļi.

Otra tēma, pie kā Vērsim 2018. gadā bija tā krietnāk jāpiestrādā, ir ticība, pasaules uzskats, pārliecība par to, kāda ir dzīves jēga un uz kurieni šī pasaule ripinās. Iespējams, šos dziļi filosofiskos jautājumus Vērsis šķirstīja vienatnē, ja bija atradis par cienīgu atzīstamu mācību vai skolotāju. Bet vienlīdz ticams, ka par šīm tēmām viņa viedoklis tika pajautāts publiskā vidē, kur nācās būt "aukstam vai karstam", jo tos remdenos, kā zināms, izspļauj...

Vēl – šis, šķiet, nebija tas gads, kad Vērsim būtu jākaldina emigrēšanas plāni vai jāprāto par partijas dibināšanu. Pirms piebāzt citu galvas ar kādu ideoloģiju, vispirms bija jātiek skaidrībā pašam ar savējo.

Gada padoms bija – Vērsi, nepretojies pārmaiņām, tas būs lieks enerģijas patēriņš!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form