Žurkas gads klauvē pie durvīm – ko tas nesīs un kā sagaidīt?
Foto: Shutterstock

Tas tūlīt būs klāt – jau tālumā var dzirdēt nadziņu skrapstēšanu... Piektdien, 24. janvārī, vēlā vakara stundā saskaņā ar austrumnieku kalendāru sākas Baltās Metāla Žurkas gads. Simboliskā gada valdniece izceļas ar rūpēm, lai viņas alā tiktu savilkts gana daudz labumiņa, sargā savu saimniecību, priecājas par kuplu ģimeni, bet, ja kāds darīs pāri, tad atriebsies.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šausmīgi briesmīgais Ņaņs

Kā jau gandrīz visur pasaulē, arī Ķīnā senatnē cilvēki nodarbojās ar lauksaimniecību. Atpūtas brīdis bija ziema, kad zemes darbos iestājās pārtraukums. Taču tas nebija mierīgs laiks... Saskaņā ar senām leģendām tieši šajā periodā cilvēkus terorizēja un dažkārt arī nolaupīja briesmonis Ņaņs. Tas bija šausmu un baiļu laiks. Reiz pie zemniekiem esot ieradies kāds nepazīstams vieds vīrs, un izstāstījis, ka briesmonis ļoti baidās no trokšņiem un sarkanās krāsas.

Cita starpā "Nian" ķīniešu valodā nozīmē gads, un cilvēki, lai aizraidītu to prom, ar laiku vecā gada izvadīšanu pārvērta par skaļām un košām svinībām. Šajā zemē vienlaikus tā ir arī pavasara iestāšanās, ko senāk atzīmēja mēneša garumā. Tagad tik daudz brīvdienu vairs nav, bet ap šo laiku lietišķā dzīve Ķīnā apstājas.

Apmēram III gadsimtā pirms mūsu ēras Ķīnas astrologi izskaitļoja, ka īstais brīdis gadumijas atzīmēšanai ir otrais Jaunmēness pēc ziemas saulgriežiem.

Šogad tas iekrīt 24. janvāra vēlā vakarā, neilgi pirms pusnakts.

Izmanīgā Žurka

Ķīnas astroloģijā zodiaka apli veido 12 dzīvnieku simboli. Leģenda vēsta, ka Buda aicinājis dzīvniekus pie sevis, lai ieceltu par gadu valdniekiem. Kādā kārtībā viņi atnākuši, tā arī gadi iedalīti.
Žurka palūgusi, lai krietnais un čaklais Vērsis pārnes viņu pāri upei. Pretējā krastā viņa nolēkusi no Vērša muguras, un pirmā piesteigusies pie Budas. Līdz ar to katru jauno divpadsmit gadu astroloģisko gadu ciklu iesāk tieši Žurka. Šogad - Baltā Metāla Žurka, jo katram gadam ir arī valdošā stihija un gada krāsa.

Krājam savu labumiņu...

Saskaņā ar Ķīnas astroloģiskajām tradīcijām gada noskaņas un tendences atbilst konkrētā dzīvnieka raksturam un uzvedības manierēm. Kas tad raksturīgs šim dzīvnieciņam?

Pirmkārt jau Žurka parūpēsies, lai viņas alā būtu pietiekami krājumi – ja nu, sākas nebaltas dienas. Otrkārt – viņa rūpējas par savu kuplo saimi, ko spēs apvienot cīņā pret kopīgu ienaidnieku. Treškārt – šīs dzīvnieciņš ir ļoti gudrs. Ko no tā secināt?

Žurkai nepatīk, ja naudu daudz tērē vai aizdod. Tāpēc šogad labāk pietaupīt vai ieguldīt – tas gada valdniecei būs pa prātam. Prioritāte ir pašam savu finanšu sakārtošana. Apdomība un taupība – tāds varētu būt moto naudas lietās.

Žurka nesīs labvēlīgas situācijas, iespējas, veiksmi, tikšanās ar īpašiem cilvēkiem; stabilizēs apstākļus, mazinās diskomfortu. Ķīnas kultūrā Žurka tiek uzskatīta par aizstāvi un uzplaukuma nesēju.
Attiecību ziņā, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, kas bija pilns neparedzamām situācijām, šis gads solās būt mierīgāks. Mīlas dzīve ievirzīsies harmoniskākās sliedēs.

Ballējam, neguļam!

Latvijā arī daudzviet mēdz atzīmēt ķīniešu jauno gadu, jo svētku jau nekad nevar būt par daudz!

Vakarā vajadzētu sarīkot jautru ballīti, galdā liekot gada valdnieces iemīļotos našķus, piemēram, sieru, riekstus, graudu maizītes u.tml.

Tērpties var gada valdnieces toņos – baltā, pelēkā, sudrabotā. Bet, ja rīkojat maskuballi, tad nekādā gadījumā nevelciet kaķa masku! Un savus mājas mīluļus vakarā sātīgi pabarojiet, lai tie neaizbiedē gada valdnieci un viņas labvēlību!

Tags

Ķīniešu horoskops
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form