Uz saturu
DELFI šogad stiprinās LU fonda stipendiātus ar 10 000 eiro stipendiju un bezmaksas pieeju 'DELFI plus' saturam
Rūpējoties par ieinteresētu sabiedrību, mediju nozares attīstību un jauno talantu atbalstu, DELFI arī šogad ziedo Latvijas Universitātes (LU) fondam 10 000 eiro un izsludina pieteikšanos DELFI stipendijai, kura tiks sadalīta starp diviem izcilniekiem, katram nodrošinot 5000 eiro, kā arī LU fonda stipendijas saņēmēji līdz pat mācību gada beigām tiks nodrošināti ar bezmaksas pieeju "DELFI plus" saturam.
DELFI stipendija
DELFI stipendijai var pieteikties visu akreditēto Latvijas augstskolu komunikācijas zinātņu programmas pamatstudiju studenti, sākot no 2. kursa, kuri izvēlējušies studijas žurnālistikas vai multimediju producēšanas apakšprogrammā. Uz stipendiju var pretendēt centīgi, mācībās spējīgi un sabiedriskajā dzīvē aktīvi studenti, kuru vidējā svērtā atzīme ir augstāka par 7,5 ballēm.
"Latvijas Universitātes fondam un DELFI ir līdzvērtīgas ambīcijas. Latvijas Universitātes fonds ir respektablākā un lielākā filantropijas organizācija Baltijas valstīs starp augstskolu fondiem. Savukārt DELFI ir lielākais un veiksmīgākais ziņu portāls Baltijas valstīs.
Abi kopā mēs atbalstām izcilākos un mērķtiecīgākos žurnālistikas studiju programmas studentus. Viņi spēs pielietot augstskolā iegūtās akadēmiskās zināšanas, kritiskās domāšanas pamatprincipus, lai kļūtu par savas profesijas zvaigznēm. Ar katru gadu stipendijas pretendentu konkurss kļūst arvien lielāks, un tas priecē un nozīmē, ka DELFI stipendijai ir prestiža nozīme nākotnes profesijas izvēlē."
Laila Kundziņa, Latvijas Universitātes fonda izpilddirektore
Pretendentu izvērtēšanā piedalīsies DELFI valdes loceklis satura jautājumos Ingus Bērziņš, DELFI galvenā redaktora p.i., "DELFI plus" redaktors Filips Lastovskis, LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) dekāns profesors Jānis Ikstens, "DELFI plus" žurnāliste un "SSE Riga" Mediju studiju centra eksperte Vita Dreijere, aģentūras LETA galvenais redaktors Pēteris Zirnis un LU fonda izpilddirektore Laila Kundziņa.

Pieteikšanās 2021./2022. akadēmiskā gada stipendijai notiek līdz 26. septembrim.

Pieteikties stipendijai var mājaslapā www.fonds.lv.

Stipendijas administrēšanu nodrošina LU fonds.
"DELFI stipendiju līdz šim ir saņēmušas jau četras LU fonda stipendiātes, turklāt trīs no viņām savu žurnālistikas karjeru ir turpinājušas, strādājot DELFI, – Laura Selīna Puķe, Laine Fedotova un Lita Lūse. Mums ir patiess prieks, ka tieši Laine šogad tika nominēta Latvijas Žurnālistu asociācijas izcilības balvai "Gada jaunais žurnālists". Laine sevi ir lieliski pierādījusi ar neskaitāmiem darbiem, kā pēdējo varu minēt sarunu festivāla "Lampa" satura koordināciju un atspoguļojumu DELFI, ar ko viņa lieliski tika galā."
Ingus Bērziņš, DELFI valdes loceklis satura jautājumos
Laine Fedotova, DELFI nacionālo ziņu nodaļas žurnāliste, DELFI stipendiāte
"Ar DELFI jūtos saistīta kopš 2019. gada. Studiju laikā DELFI paņēma mani savā paspārnē, nodrošinot prakses vietu. Pēc tam man aptuveni pusotru gadu "DELFI plus" redaktores Lauras Dzērves vadībā tika dota iespēja gūt izpratni par žurnālistiku un labu žurnālistikas praksi. Tajā laikā es arī kļuvu par DELFI stipendiāti. Uzskatu, ka tas bija ļoti unikāls posms manā dzīvē. Šobrīd īpaša nozīme ir arī tam, ka man kā tobrīd topošajai žurnālistei tā bija vienīgā iespēja pagūt sajusties pietuvinātai praktiskajai žurnālistikai un mediju darbam pirmspandēmijas režīmā. Tagad, strādājot šeit "uz pilnu klapi", esmu ļoti pateicīga par šo pieredzi. Bakalaura līmeņa studijām un stipendijai noslēdzoties, pilna laika darbs portālā DELFI šķita likumsakarīgs nākamais solis. Var pat teikt, ka tas bija viens no maniem mērķiem. Tagad, pēc labākās sirdsapziņas mēģinot pildīt savus žurnālistes pienākumus, es novērtēju un ceru attaisnot šo pieredzējušo kolēģu un portāla daudzveidīgo ieguldījumu manī. Citiem stipendijai iesaku pieteikties tādēļ, ka tas, manuprāt, ir labs veids, kā sevi pieteikt mediju videi. Turklāt piesakoties nav riska kaut ko zaudēt, bet ieguvums var izrādīties ļoti nozīmīgs."
"Ar Selīnas pievienošanos mūsu ziņu redakcijai tā interesanti sakrita, jo akurāt meklējām kriminālziņu reportieri, un Selīna man teica: "Jā, šī ir tā tēma, kas mani interesē!" Nu jau gadu lielā mērā visi jautājumi, kas saistīti ar burlakiem, blēžiem un tieslietām, ir viņas lauciņš. Daudziem tas var nelikties pats pateicīgākais tēmu loks, jo tev ir jāraksta arī par slepkavībām, jābūt gatavam pavadīt garas stundas tiesas zālē vai zem KNAB logiem, bet par Selīnu droši varu teikt, ka viņa aug, viņā ir vēlme mācīties un pilnveidoties."
Jānis Bagātais, DELFI Nacionālo ziņu nodaļas redaktors
Laura Selīna Puķe, DELFI nacionālo ziņu nodaļas žurnāliste, DELFI stipendiāte
"DELFI stipendija bija mans pirmais lielais solis žurnālistikas nozarē, kuru tobrīd apguvu Latvijas Universitātē. Jau fakts vien, ka ieguvu stipendiju, bija tāds iekšējs dzinulis un sava veida pierādījums, ka eju pareizajā virzienā. Stipendija deva man laiku, kurā izpratu, ko tieši vēlos darīt, un lieliskas sakritības dēļ arī nonācu tieši DELFI redakcijā, kurā ar prieku strādāju joprojām.
Es noteikti aicinātu pieteikties stipendijai ikvienu studentu, kurš jūt, ka žurnālistika ir viņa lauciņš. Šajā situācijā noteikti spēkā ir teiciens "mēģināts nav zaudēts", jo, pārrunājot ar stipendijas komisiju iemeslus tam, kādēļ tieši tu esi pelnījis šo stipendiju, gūsi atbildes uz šiem jautājumiem pats sev."
"DELFI plus" maksas saturs Latvijas Universitātes fonda stipendiātiem
Jau otro gadu pēc kārtas visi Latvijas Universitātes fonda stipendiāti saņems bezmaksas pieeju "DELFI plus" maksas saturam līdz pat akadēmiskā gada beigām. Pagājušajā gadā "DELFI plus" abonementu saņēma 149 LU fonda stipendiāti, kuri atzinīgi vērtē iespēju lasīt kvalitatīvu oriģinālsaturu.
Jau kopš 2004. gada LU fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

Latvijā vadošais ziņu medijs DELFI jau vairāk nekā 20 gadus iestājas par ieinteresētu sabiedrību, īpaši rūpējoties par informētiem un zinošiem jauniešiem. Neskaitot DELFI sniegto atbalstu LU fondam, ik gadu tiek organizēta jauno žurnālistu skola "Storygram", kā arī nodrošinām īpašu cenu "DELFI plus" maksas satura abonēšanai visiem ISIC un ITIC karšu īpašniekiem – tikai 1 eiro par 4 nedēļām. Tas ļauj ietaupīt 66% no abonēšanas standarta maksas.

"DELFI plus" ir Latvijas lielākā interneta medija portāla DELFI maksas saturs, kur var lasīt aizraujošus un iedvesmojošus stāstus, kā arī smelties praktiskas idejas, atrast padziļinātu informāciju un analīzi par pasaules aktualitātēm un biznesa nozarēm, kas noderēs ne vien studijās, bet arī palīdzēs kļūt par erudītu personību. Ik mēnesi tiek publicēti interaktīvi stāstniecības projekti, kas atklāj gan neparastus cilvēku likteņus, gan Latvijai svarīgus notikumus jaunā gaismā.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.