Publiskās uzstāšanās praktiskā konference

Reģistrēties
7 Lektori
200 Dalībnieki
14 Nodarbības

Par pasākumu

17. maijā norisinājās pirmā DELFI un Runas skolas organizētā konference "uz:RUNA". Tās teorētiskajā daļā uz skatuves kopā ar režisoru Viesturu Meikšānu kāpa runas pedagoģe Zane Daudziņa, komunikācijas trenere Krista Vāvere un "stand-up" komiķis un improvizators Jānis Skutelis. Pieredzējušie lektori iepazīstināja apmeklētājus ar teoriju, pašu praksē gūtām zināšanām, starptautiskiem piemēriem un spilgtiem pieredzes stāstiem, tādējādi izdalot būtiskākos pieturas punktus, kam sekot, gatavojoties uzstāties auditorijas priekšā. 

Pēc lektoru uzstāšanās apmeklētāji devās uz pašu izvēlētajām praktiskajām nodarbībām, kur Meikšāna, Daudziņas, Vāveres, Skuteļa, kā arī aktiera un improvizatora Artūra Breidaka, biznesa konsultantes Heidi Svanes un mediatores Ilzes Dzenovskas vadībā bija ķērās pie nozīmīgākā soļa publiskās uzstāšanās prasmju slīpēšanā – prakses un stāšanās aci pret aci ar savām iespējamajām bailēm, šaubām, nedrošību un kļūdām.

Lektori

Viesturs Meikšāns

Runas skolas dibinātājs, lektors, režisors

Viesturs Meikšāns

Profesionāls teātra un operas režisors ar vairāk nekā 30 iestudējumiem Latvijā un Krievijā. Strādā ar vadošajiem Latvijas teātra un operas māksliniekiem jau 15 gadus. Spēlmaņu nakts balvas “Gada režisors” laureāts, kā arī Lielās mūzikas balvas un "Dienas" gada balvas kultūrā laureāts. Pēc Oļega Tabakova uzaicinājuma ir iestudējis izrādes uz Krievijas nozīmīgākās teātra skatuves Maskavas Dailes teātrī. Lasa lekcijas un pasniedz praktiskās nodarbības par publisko runu, vairāk akcentējot runas dramaturģijas, uzmanības noturēšanas, un, psiholoģiskās noturības aspektus publiskajā runā.

Krista Vāvere

Komunikācijas trenere, autore

Krista Vāvere

Runājot nav iespējams noslēpties. Top redzams un dzirdams pat tas, ko cilvēks pats par sevi vēl nezina. Tāpēc sarunāties ir tik interesanti un tāpēc runa var tapt par instrumentu ne tikai sevis izteikšanai, bet arī sevis saprašanai. Mans mērķis, strādājot komunikācijas laukā, ir vairot cilvēciskumu formālas komunikācijas vietā, iepūst dzīvību bezpersoniskajos korporatīvajos tekstos, un palīdzēt runātājam sajust un apzināti veidot savu runas stilu.

Zane Daudziņa

Runas pedagoģe ar 20 gadu pieredzi

Zane Daudziņa

Zane Daudziņa kā runas mākslas pasniedzēja darbojas gan ar profesionāliem aktieriem, gan pasniedz topošajiem aktieriem skatuves runu Latvijas Kultūras akadēmijā, vada publiskās runas seminārus dažādu jomu speciālistiem, konsultē radio un TV žurnālistus runas mākslas un balss nostādīšanas jautājumos. Zane 2017. gadā ir beigusi mākslas doktorantūras studijas un strādā kā teātra un kino aktrise. Publiskās runas kontekstā Zane darbojas ar cilvēka psihofiziku, ķermeņa ietekmi uz balsi un otrādi, pievēršot uzmanību tam, kā psiholoģiskie un fiziskie procesi ietekmē pārliecību publiskās runas laikā.

Jānis Skutelis

Stand-up komiķis un improvizators

Jānis Skutelis

Jānis Skutelis daudzus gadus atrodas Latvijas izklaides industrijas prožektoru gaismā. Gan kā pasākumu vadītājs, gan improvizācijas teātra dalībnieks, gan stand-up komiķis. Publiskās runas aspektā Jānis akcentē jautājumus par komunikācijas nozīmi, runājot ar auditoriju, kā arī par to, kā atsvaidzināt savu runu, un padarīt to viegli uztveramu un izklaidējošu. Humors kā instruments, lai noturētu publikas uzmanību, ir Jāņa specialitāte.

Heidi Svane

Head of Digital at Lifestyle & Design Cluster

Heidi Svane

Innovation has been the primary engine of everything Heidi has touched on, from the many years as an independent retailer, to concept developer at International companies and Lab agent at Denmark's oldest innovation house. Today, Heidi runs projects where digitization is the catalyst for innovation and development at Lifestyle & Design Cluster. I’m all about business models - Rethinking your approach and develop new business opportunities is what I do. I have lived abroad for a few years and working in international companies has caused me to develope an international adventure with a local touch style. I have a strong interest for why things catch on, disruptive thinking and passionate people – which is supported by my primary academic skills in the world of marketing. I’ve successfully created a circle of influence that assists me in reaching different goals. I strive on storytelling, curiosity for people and no barriers to talk to anyone. From several project jobs, to a few years as self-employed and 7 years of motherhood I'm comfortable managing projects and people.

Artūrs Breidaks

Aktieris, improvizators, režisors, pasākumu vadītājs

Artūrs Breidaks

Artūrs Breidaks pārstāv radošo apvienību SPIEDIENS, kas 2009. gadā sācies kā neliels improvizācijas teātris, bet šobrīd izaudzis par vienu no lielākajiem improvizācijas šoviem un zīmoliem Latvijā. SPIEDIENS dalībnieki mācījušies pie labākajiem improvizācijas meistariem pasaulē un tagad ar aizrautību pasniedz meistarklases, kurās parāda, kā improvizācija atver un maina pasauli, kurā dzīvojam.

Ilze Dzenovska

Mediatore, komunikācijas trenere

Ilze Dzenovska

Mediatore, ar vairāk kā 15 gadu starptautisku profesionālu un akadēmisku pieredzi miera veidošanas procesos, grūtu sarunu vadīšanā un konfliktu risināšanas mākslā. Mag. Miera un taisnīguma studijas un Mag.Tiesību zinātnē. Ilze deg par drosmīgu un cieņpilnu sarunas vešanas pratības un apzinātas nevainojošas valodas lietojuma apguvi un lietojumu ikvienā komandas sapulcē, valdes sēdē, ģimenes saietā, univeristātes auditorijā vai partneru guļamistabā. Grūtu sarunu vešana, efektīva konfliktu risināšana un ilgtspējīga attiecību veidošana ir prasmes, kas apgūstamas un izkopjamas līdz meistarībai. Tā ir viena no vērtīgākajām investīcijām, ko savā dzīvē īstenojam. Ikdienā Ilze strādā kā cieņpilnas komunikācijas trenere, sociālu dialogu fasilitātore un mediatore, palīdzot cilvēkiem, organizācijām un kopienām transformēt konfliktus un vadīt grūtas sarunas; apgūt efektīvu un cieņpilnu komunikāciju; attīstīt emocionālo inteliģenci līderībā un komandas darbā; vadīt pārmaiņas un radīt ilgtspējīgas partnerības.

Praktiskās nodarbības

Kā pielietot dramaturģijas zināšanas savā runā?

vada Viesturs Meikšāns

ŠĪ NODARBĪBA IR NOKOMPLEKTĒTA, BRĪVU VIETU VAIRS NAV.

Šī būs teksta veidošanas un būvēšanas nodarbība, kurā dalībnieki varēs iemācīties, kā atsevišķi teksta struktūru modeļi var izmainīt visu runu līdz nepazīšanai. Dalībnieki varēs apgūt metodes, kā informatīvu runu pārveidot par iedvesmojošu runu, nezaudējot neko no satura. Nodarbības apmeklētāji strādās ar tehniskiem teksta fragmentiem un mēģinās tos pārveidot pēc iespējas spilgtākus un atmiņā vairāk paliekošus.

Telpa "A" (Lielā zāle), 1. stāvs

 • Cilvēku skaits nodarbībā: 20
 • Ilgums: 90 minūtes

Kā pārvarēt bailes runāt

vada Krista Vāvere

ŠĪ NODARBĪBA IR NOKOMPLEKTĒTA, BRĪVU VIETU VAIRS NAV.

Mēdz teikt, ka bailes izraisa tas, ko mēs nepazīstam. Ja tā - iepazīsimies! Pieradināsim bailes, lai tās zaudē savu varu pār mums. Sapratīsim, kas izraisa bailes no publiskas uzstāšanās, un izmēģināsim metodes uztraukuma mazināšanai. Pētīsim, vai prāta izbīli var neitralizēt ar ķermenisku drosmi un vai, tāpat kā portugāļu vai japāņu valodu, ir iespējams iemācīties arī spēcīgu ķermeņa valodu. 

Telpa "G", 2. stāvs

 • Cilvēku skaits nodarbībā: 20
 • Ilgums: 90 minūtes
 • Nodarbības norise netiks filmēta

Elpa kā balss un ķermeņa motors

vada Zane Daudziņa

ŠĪ NODARBĪBA IR NOKOMPLEKTĒTA, BRĪVU VIETU VAIRS NAV.

Šajā nodarbībā dalībnieki varēs apgūt prasmes, kā pareiza, spēcīga un veselīga elpošana var padarīt jūsu uzstāšanos daudz pārliecinošāku. Dalībnieki apgūs paņēmienus, kā attīstīt balsi, apjaušot tās diapazonu, un centīsies atrast unikālu, pievilcīgu tembru. Tāpat varēs iepazīt dažus efektīvus ķermeņa atbrīvošanās paņēmienus. 

Telpa "E", 2. stāvs

 • Cilvēku skaits nodarbībā: 20
 • Ilgums: 90 minūtes
 • Nodarbības norise netiks filmēta

Iepazīsti savu ienaidnieku

vada Jānis Skutelis

ŠĪ NODARBĪBA IR NOKOMPLEKTĒTA, BRĪVU VIETU VAIRS NAV.

Šajā nodarbībā dalībniekiem būs iespēja satikties ar savas publiskās uzstāšanās ļaunāko murgu, izbaudīt, kā ir, kad visa runa pilnībā izgāžas. Nodarbības laikā katrs dalībnieks varēs izmēģināt vairākas izplatītākās situācijas, no kurām parasti ir vislielākās bailes, un tādā veidā satikties ar šīm bailēm aci pret aci. Šis ir viens no efektīvākajiem uztraukuma mazināšanas treniņiem, kas dažādās izpausmēs un formās tiek pielietots, strādājot ar sevi un pārvarot bailes.

Telpa "F", 2. stāvs

 • Cilvēku skaits nodarbībā: 15
 • Ilgums: 90 minūtes
 • Nodarbības norise netiks filmēta

Atrodi pats savu ceļu

vada Heidi Svane

Kāds ir tavs biznesa modelis? Kā par to pastāstīt citiem? Īpaši, ja Tava uzņēmuma darbība nav izstāstāma vienkāršā, nepaplašinātā teikumā. Starptautiskā eksperte Heidi Svane no Dānijas šajā meistarklasē piedāvās paraudzīties uz savu uzņēmumu no mūsdienu tehnoloģiju skatupunkta, kā arī parādīs dažādas metodes, kā strādāt pie savas biznesa idejas prezentācijas. Heidi palīdzēs atbildēt uz jautājumiem, kā parādīt sevi vienmēr mainīgajā mūsdienu tehnoloģiju laikmetā, kurā izaicinājums ir nevis būt labākajam, bet - vienīgajam, jo pirms tevis vēl neviens nav to darījis!

Telpa "C", 1. stāvs

 • Cilvēku skaits nodarbībā: 25
 • Ilgums: 90 minūtes
 • Nodarbība notiks angļu valodā 

Sadzirdi savu sarunas partneri

vada Artūrs Breidaks

Šī būs aktiermeistarības un improvizācijas treniņu nodarbība, kurā trenēsimies sadzirdēt savu sarunas partneri. Publika ir ļoti nozīmīgs un svarīgs partneris jūsu komunikācījā, bet kā panākt, lai šī komunikācija būtu tik brīva kā saruna viens-pret-viens? Šajā nodarbībā ar praktiskiem vingrinājumiem Tu atklāsi sevī tos iekšējos mehānismus, kas ļaus nepārprast savu sarunas partneri, sadzirdēt precīzi to, ko no Tevis gaida, un komunicēt ar savu lielo draugu - publiku. Komunicēt godīgi, tieši un nepiespiesti. Izmantojot nodarbībā improvizācijas tehnikas, spēles un uzdevumus, mēģināsim sadzirdēt būtisko un atrast, kur slēpjas sarunas īstais kodols.

Telpa "D", 2. stāvs

 • Cilvēku skaits nodarbībā: 20
 • Ilgums: 90 minūtes
 • Nodarbības norise netiks filmēta

Tava balss un argumentācijas spēks viedokļu sadursmē

vada Ilze Dzenovska

Drosme argumentēt un nenoklusēt, drosme uzklausīt neērtu viedokli, kā arī spēja izturēt viedokļu sadursmi neuzbrūkot, bailēs nepiekāpjoties un saglabājot savu balsi ir apzināti izkopjamas prasmes, kas var pārtapt mūsu apzinātos ieradumos un saskarsmes stratēģijās.
Gan uzņēmuma komandas sapulce, gan publiska diskusija vai ģimenes strīds ir iespēja izvēlēties dalīt varu, sagrābt vai atdot do. 
Šī nodarbība būs par drosmi uzrunāt pasauli, dzirdēt neērto un spēju atbildēt tai cieņpilni, nezaudējot savu balsi un spēku.

Telpa "B", 1. stāvs

 • Cilvēku skaits nodarbībā: 30
 • Ilgums: 90 minūtes
 • Nodarbības norise netiks filmēta

Programma

8.30 - 9.30
8.30 - 9.30

Ierašanās, reģistrācija, kafija

9.30 - 11.00
9.30 - 11.00

TEORĒTISKĀ DAĻA I

Runas dramaturģijas pamatprincipi

Publiskās runas uzbūve, ritms, simetrija, skaidrība jeb runas dramaturģija spēj “aizvest” jūsu publiku ceļojumā. Prasme izstāstīt procesu, nedodot saviem klausītājiem gatavus rezultātus vai secinājumus, bieži vien var padarīt jūsu uzstāšanos par neaizmirstamu piedzīvojumu. Dramaturģijas zināšanas nav nekāds noslēpums. Katrs no mums tās izmanto ikdienā stāstot visdažādākos stāstus gan profesijas, gan sadzīves kontekstā. Bet, lai varētu šīs zināšanas apzināti izmantot savās publiskajās runās, ir jāiegaumē daži runas dramaturģijas veidošanas principi. Viesturs Meikšāns tos aplūkos savā teorētiskajā daļā.

Harismas formulas meklējumos

Kas veido harismu un ko varam mācīties no harismātiskiem runātājiem. 

 

Runas emocionālā temperatūra.

 

Runājot pārlieku emocionāli, riskējam radīt nenopietnu iespaidu. Runājot bez emocijām, iespējams, būsim garlaicīgi. Vai tas nozīmē, ka drošākais ir palikt emocionalitātes skalas vidusdaļā?

Veiksmīgas publiskās runas psihofizika

Runātājs var kontrolēt savu noskaņojumu, koncentrēšanos, enerģiju, artikulāciju, tempu, ritmu, skaļumu. Tieši šīs prasmes noteiks, cik veiksmīgi runātājs iedarbosies uz klausītāju zemapziņu, un noteiks viņa runas efektivitāti un rezonansi skatītāju vidū. Skatītājs uzstāšanos neuztver tikai kā informatīvu tekstu. Runātāja izskats un balss kvalitāte norāda uz veselu zīmju virkni plašā, nenoslēgtā zīmju sistēmā: veselību, personību, garastāvokli, temperamentu, kultūras līmeni, vecumu. Zane Daudziņa izstāstīs, kā padarīt jūsu uzstāšanos daudz efektīvāku, izmantojot jūsu balsi un ķermeni.

Humors kā instruments publiskajā runā

Ar jokiem publiskajā komunikācijā ir iespēja noskaņot publiku gan pozitīvi, gan negatīvi. Tie var iedot spēcīgu kontekstu visai jūsu prezentācijai, bet, lai šis konteksts būtu efektīvs, ir jābūt ciešā komunikācijā ar savu publiku. Par komunikācijas trikiem ar publiku Jānis padalīsies savos stāstos un piemēros, kā vajag darīt, bet galvenokārt - kā nevajag darīt.

 
11.00 - 11.15
11.00 - 11.15

Kafijas pauze

11.15 - 12.30
11.15 - 12.30

TEORĒTISKĀ DAĻA II

Iesākto tēmu turpinājums.

12.30 - 13.30
12.30 - 13.30

Pārtraukums

13.30 - 15.00
13.30 - 15.00

PRAKTISKĀS NODARBĪBAS

Praktiskās nodarbības notiek paralēli vienā laikā dažādās telpās!

 

Viesturs Meikšāns. Kā pielietot dramaturģijas zināšanas savā runā.

 

Krista Vāvere. Kā pārvarēt bailes runāt.

 

Zane Daudziņa. Elpa kā balss un ķermeņa motors.

 

Jānis Skutelis. Iepazīsti savu ienaidnieku.

 

Heidi Svane. Atrodi pats savu ceļu.

 

Artūrs Breidaks. Sadzirdi savu sarunas partneri.

 

Ilze Dzenovska. Tava balss un argumentācijas spēks viedokļu sadursmē.

15.00 - 15.15
15.00 - 15.15

Kafijas pauze

15.15 - 16.45
15.15 - 16.45

PRAKTISKĀS NODARBĪBAS - 2. grupa

Praktiskās nodarbības notiek paralēli vienā laikā dažādās telpās!

16.45 - 17.00
16.45 - 17.00

Kafijas pauze

17.00 - 18.00
17.00 - 18.00

Starptautiskā jaunuzņēmumu konkursa Creative Business Cup fināls

Starptautiskās žūrijas izvirzītie pieci spēcīgākie jaunuzņēmumi startēs Latvijas finālsacensībās. Pirmās vietas ieguvēju izvirzīs starptautiskajam finālam, lai pārstāvētu Latviju Creative Business Cup konkursā Kopenhāgenā, kā arī Baltijas reģiona konkursā Helsinkos. Divus gadus Latvija Kopenhāgenas konkursā ieņēmusi godpilno otro vietu. Varbūt tieši šogad kāds no jaunajiem censoņiem izcīnīs uzvaru, iegūstot Creative Business Cup 2019. gada radošākā uzņēmēja titulu un naudas balvu.

 

Creative Business Cup ir globāla iniciatīva, kuras misija ir uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. Ikgadējā konkursa mērķis ir atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību, palīdzot jaunuzņēmumiem no dažādām pasaules valstīm satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, kā arī piesaistīt papildu finansējumu sava biznesa tālākās izaugsmes veicināšanai.

Reģistrācija

99 EARLY BIRD
(līdz 28.04.)
119 STANDARTA BIĻETE
69 TEORĒTISKĀ DAĻA

REĢISTRĀCIJA

IR BEIGUSIES!

Teorētiskā daļa

2 praktiskās nodarbības

Kafijas pauzes

(cenā nav iekļauts PVN)

Teorētiskā daļa

Kafijas pauze

 

(cenā nav iekļauts PVN)

99 EARLY BIRD
(līdz 28.04.)

REĢISTRĀCIJA

IR BEIGUSIES!

119 STANDARTA BIĻETE

Teorētiskā daļa

2 praktiskās nodarbības

Kafijas pauzes

(cenā nav iekļauts PVN)

69 TEORĒTISKĀ DAĻA

Teorētiskā daļa

Kafijas pauze

 

(cenā nav iekļauts PVN)

Pieteikties jaunumiem

Ziņas

Norises vieta

Adrese

Arhitektūras un mediju centrs "H2O 6", Durbes iela 4, Rīga, LV-1048

SABIEDRISKAIS TRANSPORTS

Pietura "Kliņģeru iela"

3. autobuss, maršrutā Pļavnieki–Daugavgrīva
13. autobuss, maršrutā Preču 2–Babītes stacija
246. miniautobuss, maršrutā Centrs–Daugavgrīva
346. ekspresbuss, maršrutā Centrs–Daugavgrīva

AUTOSTĀVVIETAS

Pasākuma norises vietā ir iespēja novietot auto.

Kontakti

Santa Pētersone Pasākumu projektu vadītāja santa.petersone@delfi.lv

Organizē

Sadarbībā ar

Dalīties ar pasākumu
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.