Foto: EPA/Scanpix/LETA

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Luks Tardifs kārtējo reizi paudis piekāpību un sarunā ar Krievijas izdevumu "Sport Express" novēlējis agresorvalsts hokeja izlasēm atgriezties starptautiskajā apritē.

Pirms nepilniem diviem gadiem – 2022. gada 24. februārī – Krievija uzsāka pilna apmēra karu pret Ukrainu, iebrūkot citas valsts teritorijā un uzsākot tās postīšanu. Sekojot citu sporta organizāciju piemēram un starptautiskajam spiedienam, IIHF atstādināja agresora Krievijas un tās sabiedrotās Baltkrievijas izlases no visa līmeņa valstsvienību un klubu sacensībām. Tomēr tikai divus mēnešus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā IIHF saņēmās drosmi un atņēma agresoriem 2023. gada pasaules čempionāta rīkošanas tiesības, vēlāk tās uzticot Rīgai un Tamperei.

Arī citos gadījumos IIHF bijusi diezgan pielaidīga attiecībās ar Krieviju, un tās institūcijās – līdzīgi kā citās starptautiskajās sporta federācijās – atrodami Krievijas pārstāvju vārdi.

"Novēlu, lai 2024. gadā visa IIHF ģimene atkal ir pilnā sastāvā. Runa ir arī par Krievijas Hokeja federācijas atgriešanos mūsu sacensībās. Piebildīšu, ka novēlu mieru visā pasaulē," "Sport express" citē Tardifu.

Tiesa, Krievijai nāksies izpildīt vairākus citus papildus nosacījumus, lai atgrieztos starptautiskajā apritē, piebildis Tardifs. Tas attiecas uz neseno gadījumu ar krievu hokeja vārtsargu Ivanu Fedotovu, kuram par noslēgtā līguma pārkāpumiem spēkā ir IIHF diskvalifikācija, bet viņš spēlē Krievijā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!