Foto: LOK/Edijs Pālens
Latvijas U-16 hokejisti ceturtdien kļuva par pirmajiem Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu čempioniem 3x3 hokejā, un viņi ar lielu prieku atzīmēja saņemtās zelta medaļas.

Jau ziņots, ka finālspēlē latvieši ar rezultātu 10:3 (6:1, 2:0, 2:2) bija pārāki pār dāņiem.

Trīs pret trīs hokeja turnīrs šādās sacensībās norisinās pirmo reizi. Līdz ar to Latvija kļuva par visu laiku pirmo Jaunatnes olimpiādes čempioniem 3x3 hokejā.

"Zinu, ko nozīmē piedalīties olimpiskajās spēlēs, man pašam ir bijis tas gods startēt trijās lielajās olimpiskajās spēlēs. Lieliski, ka puišiem šāda pieredze ir jau jauniešu vecumā. Ceru, ka viņi atgriezīsies šādos un līdzīgos forumus vēl un vēl. Viņi ieguva jaunus draugus, jaunas zināšanas, kuras viņi varēs pārnest savā dzīves pieredzē," prieku pēc izcīnītā zelta neslēpa izlases galvenais treneris Lauris Dārziņš, kura viens no palīgiem šajā turnīrā bija vēl viens bijušais Latvijas hokeja izlases spēlētājs Jānis Sprukts. "Paveicām tiešām labu darbu. Mums bija komandas rokraksts, pie kura pieturējāmies, spēlējām godīgu spēli, spēlējām uzbrūkošu hokeju. Turnīrā iemetām visvairāk un arī ielaidām vismazāk. Pretinieki bija līmenī. Austriešiem bija puikas no Zalcburgas akadēmijas, kazahiem "Barys" skolas spējīgākie čaļi, arī ASV spēlējošie. Prieks, ka pratām spīdēt šādā kompānijā."

Latvijas izlases vārtu guvēju statistika:

Olivers Mūrnieks – 34;
Martins Klaucāns – 25;
Ričards Rutkis – 15;
Makss Mihailovs – 14;
Kristers Obuks – 13;
Fēlikss Paurs – 11;
Martins Bārtulis – 9
Daniels Reidzāns – 9;
Leonards Grundmanis – 8;
Timurs Mališevs – 7;
Herberts Laugalis – 4.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!