Fоtо: FIBA

Latvijas basketbola izlase pirmdien sāks gatavoties Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, un komandas galvenais treneris Luka Banki no kandidātu saraksta izsvītrojis vairākus spēlētājus.

No iepriekš publicētā 24 spēlētāju loka svītroti Aigars Šķēle, Ojārs Siliņš, Krišs Helmanis, Kārlis Šiliņš, Toms Leimanis, Artis Ate un Mārtiņš Laksa. Tādējādi uz treniņnometni uzaicināti 17 basketbolisti, no kuriem tiks izraudzīts divpadsmitnieks cīņai par ceļazīmi uz Parīzes spēlēm, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

"Mums priekšā divu nedēļu darbs treniņos un divas pārbaudes spēles, lai sagatavotos cīņām sarežģītā grupā. Pretiniekos ir piecas komandas, kuras pirms nepilna gada piedalījās Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā un pārstāv četrus kontinentus – katra ar savu īpašo spēles stilu," akcentē Banki.

Kopš jūnija sākuma notiekošajos brīvprātīgajos treniņos piedalījušies gandrīz visi kandidāti, kuriem sezona klubos jau beigusies. Informācija par vairāku spēlētāju gatavību ar pilnu jaudu piedalīties atbildīgajās spēlēs tiek papildināta katru dienu. Tomēr vairākiem spēlētājiem sezona klubos beigusies tikko, dažiem pēdējās spēles vēl priekšā, tāpēc uz oficiālajiem treniņiem uzaicināti par dažiem spēlētājiem vairāk, nekā sākotnēji plānots.

Sagatavošanās laikā paredzētas divas pārbaudes spēles – trešdien, 26. jūnijā, plkst.19 "Arēnā Rīga" ar Ēģiptes izlasi un piektdien, 28. jūnijā, plkst.18:30 Tamperē ar Somiju.

Cīņa par tiesībām spēlēt Parīzes olimpisko spēļu turnīrā "Arēnā Rīga" notiks no 2. līdz 7. jūlijam. Latvijas valstsvienība A apakšgrupas turnīrā otrdien, 2. jūlijā, plkst.19 spēlēs ar Gruzijas izlasi, bet trešdien, 3. jūlijā, plkst.19 ar Filipīnu komandu. Apakšgrupas divas labākās komandas sestdien pusfinālā spēlēs ar kādu no B apakšgrupas (Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna) labākajām komandām. Pusfināla maču uzvarētāju svētdien, 7. jūlijā, cīnīsies par vienīgo ceļazīmi uz Parīzi.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !