Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas sportists Patriks Gailums trešdien Romā Eiropas čempionātā vieglatlētikā ieņēma septīto vietu šķēpa mešanas sacensībās.

Pirmajā mēģinājumā Gailums šķēpu raidīja 78,11 metru tālumā, bet otrajā 75,90 metrus. Pēc diviem mēģinājumiem latvietis bija ārpus labāko astoņnieka, bet trešajā mēģinājumā, tāpat kā kvalifikācijā, pārsniedza 82 metrus - 82,28.

Pēc trīs metieniem Gailums ar šādu rezultātu bija septītais, tādējādi varēja izpildīt vēl trīs raidījumus. No tiem sekmīgs bija tikai otrais 76,23 metru tālumā, kas liedza uzlabot pozīciju.

Par Eiropas čempionu kļuva čehs Jakubs Vadlejhs, kurš pēdējā metienā ar 88,65 metrus tālu metienu no trešās vietas pakāpās uz pirmo. Otrais ar pirmajā mēģinājumā sasniegtiem 85,94 metriem bija vācietis Juliāns Vēbers. Soms Olivers Helanders ar 85,75 metriem trešajā mēģinājumā ielauzās labāko astoņniekā un izcīnīja bronzas medaļu.

Ceturtajā vietā gandrīz divus metrus aiz labāko trijnieka palika lietuvietis Edis Matusevičs, kura labākais rezultāts bija 83,96 metri.

Pirms finālsacensībām no šķēpa mešanas 12 finālistiem Gailumam bija desmitais labākais šīs sezonas rezultāts - 82,39 metri, kas sasniegts otrdien kvalifikācijas sacensībās.

A kvalifikācijas grupā Gailums pirmajā metienā sasniedza 73,77 metrus, bet otrajā viņa mēģinājums netika ieskaitīts. Ar šādu rezultātu cerības iekļūt finālā nebija, taču trešajā metienā Gailums sasniedza 82,39 metru atzīmi un izpildīja kvalifikācijas normatīvu.

Kvalifikācijas Gatis Čakšs ar 79,22 metru tālu metienu bija 14.vietā. Abās grupās startēja 30 šķēpmetēji un Rolands Štrobinders bija viens no trīs sportistiem, kuriem visi trīs metieni netika ieskaitīti.

Savukārt skrējējs Artūrs Niklāvs Medveds trešdien Romā Eiropas čempionātā vieglatlētikā 10 000 metru distancē ierindojās 34.vietā.

Sacensības 10 000 metros bija sadalītas divos skrējienos, kuros piedalījās kopā 43 sportisti.

B skrējienā Medveds finišēja 29 minūtēs un 9,03 sekundēs, kas šajā skrējienā viņam deva 11.vietu 18 sportistu konkurencē. Ātrākais šajā skrējienā ar finišu 28 minūtēs un 24,93 sekundēs bija spānis Hesus Ramoss.

Otrajā skrējienā par latvieti ātrāki bija vēl 23 sportisti.

Ar finišu 28 minūtēs un 0,32 sekundēs par čempionu kļuva Šveices skrējējs Dominiks Lobalu, kurš par 0,16 sekundēm pārspēja francūzi Jannu Šrubu, bet vēl 0,48 sekundes atpalika Spānijas sportists Tjerī Ndikumvenajo.

Pirms mēneša Medveds Losandželosā laboja 51 gadu veco Latvijas rekordu šajā distancē, finišējot 28 minūtēs un 19,49 sekundēs. No Eiropas skrējējiem par viņu šosezon ātrāki bijuši 38 sportisti.

Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā pārstāvēja 12 sportisti desmit disciplīnās.

Eiropas čempionāts Romā norisināsies no 7.līdz 12.jūnijam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!