Fоtо: Kertu Kosk

"Ezerzeme"/"Daugavpils Universitāte" ("Ezerzeme"/DU) sestdien Jēkabpilī svinēja uzvaru "Optibet" Latvijas volejbola čempionāta finālsērijas otrajā mačā, panākot neizšķirtu sērijā un atgūstot mājas spēļu priekšrocības.

Daugavpilieši viesos ar 3-1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:23) pieveica Jēkabpils "Lūšus", sērijā izlīdzinot rezultātu - 1-1.

Uzvarētāju rindās 20 punktus guva Voroņko, 15 - Armands Rokjāns, 11 - Devids Žolnerovičs un desmit - Antons Nazarovs, kurš izcēlās ar sešiem blokiem.

Mājiniekiem 19 punktus guva Jānis Medenis, 14 - Zigurds Adamovičs un 11 - Eduards Stieģelis.

Latvijas Volejbola federācija ziņo, ka pirmajā setā lielākais kādas no komandām pārsvars bija trīs punkti, ko pēc Rokjāna uzbrukuma panāca daugavpilieši (16:13), pārsvaru noturot līdz seta beigām, ko ar neprecīzu servi pabeidza Medenis.

Otrajā setā lielākoties vadībā bija jēkabpilieši, pēc Medeņa netveramas serves panākot lielāko pārsvaru setā 23:19, ar ko pietika uzvarai pēc rezultatīva Adamoviča uzbrukuma.

Trešajā setā pēc Jāņa Jansona "eisa" mājinieki panāca 9:6, taču daugavpilieši lēnām atspēlējās, pēc Adamoviča kļūdas uzbrukumā izvirzoties vadībā ar 13:12 un līdz seta beigām palielinot pārsvaru. Punktu setam uzbrukumā pielika Rokjāns.

Ceturtajā setā pēc Voroņko kļūdas uzbrukumā mājinieki panāca 6:3 vadību, bet cēlājs Mārtiņš Jansons ar bloku vadībā izvirzīja čempionus daugavpiliešus.

Pieci pēc kārtas gūti punkti mājinieku izpildījumā pēc J.Jansona "eisa" deva "lūšiem" 14:9 pārsvaru, no kura pēc Iļjas Makarova netveramas serves gandrīz nekas nebija palicis pāri - 15:14 jēkabpiliešu labā. Ar Makarova bloku viesi atguva vadību (19:18), bet spēli ar netveramu servi pabeidza Voroņko.

"Puiši bija ļoti noskaņoti vinnēt. Pieļāvām mazāk savu kļūdu un spējām pēc tām atspēlēties. Pārsteigumu laukumā nebija, bet ceturtais sets gan bija kā šūpolēs," par spēli teica "Ezerzeme"/DU treneris Rihards Puķītis.

Pirmajā cīņā trešdien Jēkabpils vienība izbraukumā uzvarēja ar 3-2 (25:22, 19:25, 18:25, 25:20, 19:17).

Finālsērija norit līdz trim uzvarām, un nākamais mačs ir paredzēts 14. aprīlī Daugavpilī. Ja būs nepieciešamas, atlikušās spēles tiks aizvadītas 19. un 20. aprīlī.

"Grūti teikt, kā rīt veiksies, jo tā Daugavpilī nav mūsu spēļu zāle. Tā ir vienlīdz sveša abiem finālistiem. Par mūsu sienām tās noteikti saukt nevar," norāda Puķītis.

Viņš piebilst, ka klāt būs arī daudzi jēkabpiliešu komandas atbalstītāji.

"Uzvarēs tas, kam būs stiprāki nervi," saka treneris, piebilstot, ka abās finālsērijas spēlēs uzvaras pagaidām ir izcīnījušas vieskomandas.

Jēkabpils vienība pusfinālā ar 2-1 pārspēja RTU/"Robežsardzi"/"Jūrmalu", bet daugavpilieši ar 2-0 pārspēja "Piejūru"/MSĢ.

Baltijas līgas pamatturnīrā "Ezerzeme"/DU ieņēma piekto vietu, bet jēkabpilieši ierindojās septītajā vietā, abām komandām pārvarot ceturtdaļfinālu un pēc zaudējuma pusfinālā savstarpējā spēlē par bronzas medaļām trīs setos uzvarot "Lūšiem".

Pirms tam pamatturnīrā divas reizes pārāki bija Daugavpils volejbolisti (3-1 un 3-0), bet vienu reizi panākumu piecos setos svinēja Jēkabpils komanda.

Cīņā par bronzas godalgām spēkosies RTU/"Robežsardze"/"Jūrmala" un "Piejūra"/MSĢ.

Pērn "Ezerzeme"/DU finālsērijā ar 3-2 uzvarēja RTU/"Robežsardze"/"Jūrmala" vienību.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !