Foto: LETA

Kaut gan pieredzes bagātais pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš ar daudzsološo Kristianu Fokerotu palika bez ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm, 39 gadus vecais sportists karjeras beigas vēl nav ieplānojis.

Latvijas pludmales volejbolisti Pļaviņš/Fokerots un Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs aizvadītajā nedēļas nogalē Jūrmalā nesasniedza finālu Eiropas Volejbola federācijas (CEV) Nāciju kausā jeb Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, tādējādi paliekot bez iespējas pacīnīties par ceļazīmi uz četrgades forumu.

"Aizvadījām samērā OK turnīru. Ceturtajā dienā man mazliet pietrūka [spēka]. Trešajā dienā vakara spēle, no rīta pēc tam vajadzēja mazliet pakustēties, lai iekustētos. Varēja just, ka baterijas ir nosēdušās, bet es par to nepārdzīvoju, jo tas ir tikai normāli, ka ceturtajā dienā tā notiek. Pasaules kausos tu tā spēlē par medaļām," sarunā ar Latvijas Televīziju teica Pļaviņš.

Pieredzējušais sportists nenoliedza - mūsdienās pludmales volejbolu spēlē citādāk. Kādu apspēlēt uz tehniku un pieredzi esot ārkārtīgi sarežģīti, jo tagad dominē augums un fiziskais spēks. Spēlētāji kļuvuši lielāki.

"Ja gribētu, varētu tikt uz olimpiskajām spēlēm. Bet vai gribam tur aizbraukt un neiziet no grupas? Par to būtu kārtīgi jāpadomā... Ja nevari kārtīgi pacīnīties par kaut ko vairāk, piemēram, ceturtdaļfinālu - vai tas ir to vērts?" vaicā Pļaviņš.

Par karjeras beigām Pļaviņš vēl nedomā. Viņu biedē doma pazaudēt labu fizisko formu, ko varētu raisīt trenera darbs, tāpēc viņš ir apņēmies šovasar trenēties un spēlēt. Volejbolists pauž cerību augustā ar Fokerotu piedalīties Eiropas čempionātā.

"Gribu pateikt visiem jaunajiem: aiziet, sāciet trenēties! Kamēr jūs mani Latvijā neapspēlēsiet vienos vārtos, jums Latvijā nav ko darīt. Kamēr man blakus ir Kristians, mēs spēlējam diezgan pārliecinoši. Kāpēc es beigtu, ja mani neviens no laukuma nevar aizdzīt prom? Man patīk spēlēt un man patīk pludmales volejbols. Tik viegli nebūs dabūt mani nost no laukuma," uzsvēra Pļaviņš.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!