Foto: EPA/Scanpix/LETA

Latvijas pirmā rakete Jeļena Ostapenko pirmdien Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pasaules rangā ir zaudējusi vienu vietu un ieņem 14.pozīciju.

Ostapenko iepriekšējā nedēļā piedalījās Seulas "WTA 250" sērijas turnīrā, piedzīvojot negaidītu zaudējumu pirmajā kārtā.

Tikmēr Darja Semeņistaja par četrām pozīcijām pakāpusies uz 129.vietu, kas viņai ir jauns karjeras rekords, bet Daniela Vismane pakāpusies par divām ailītēm un ieņem 349.vietu. Diāna Marcinkēviča zaudējusi piecas pozīcijas (373.), Anna Ozerova - vienu (1034.), divu pozīciju kāpums ir Margaritai Ignatjevai (1216.), bet par 34 pozīcijām pakāpusies Valerija Kargina (1302.).

Ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Līderpozīciju saglabā Arina Sabaļenka, otrā ir poliete Iga Švjonteka, kurai seko amerikānietes Korija Gofa un Džesika Pegula, Jeļena Ribakina no Kazahstānas, grieķiete Marija Sakari, tunisiete Onsa Žabēra, čehietes Markēta Vondroušova un Karolīna Muhova, kā arī francūziete Karolina Garsija.

Dubultspēļu rangā Ostapenko ir saglabājusi 30.vietu, Vismane zaudējusi trīs pozīcijas un ir 176.vietā, bet Marcinkēviča arī šonedēļ ir 212.aīlītē. Kritumi rangā ir Semeņistajai par septiņām vietām (229.), Ignatjevai par sešām (818.), Ozerovai par 16 (1033.) un Denīzai Marcinkēvičai par trīs vietām (1087.). Divas vietas atguvusi Kamilla Bartone (1401.), par 16 pakāpusies Marija Semeņistaja (1496.), bet trīs pozīcijas zaudējusi Līga Dekmeijere (1547.).

Miķelis Lībietis pirmdien publicētajā Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) dubultspēļu rangā savu pozīciju nemaina un ir 143. vietā. No karjeras rekorda, kuru Lībietis sasniedza augusta beigās, viņš atpaliek par divām pozīcijām.

Roberts Štrombahs pakāpies par četrām pozīcijām un ir 422.vietā, bet Mārtiņš Rocēns, kuram nākuši klāt punkti par oktobra sākumā sasniegto Saragosas M-25 finālu, par 991 vietu pacēlies uz dalītu 1284.pozīciju. Kārlis Ozoliņš zaudējis vienu pozīciju (dalīta 1526.), bet Roberts Jaričevskis ieguvis četras pozīcijas (dalīta 2271.).

Vienspēļu rangā Latvijas pirmais numurs Štrombahs atguvis piecas pozīcijas un ir 377., Ernests Gulbis pakāpies par piecām pozīcijām uz 894.vietu, bet Ozoliņš veicis deviņu vietu kāpumu un ieņem dalītu 1461.pozīciju.

Pirmais rangā joprojām ir serbs Novaks Džokovičs, kurš apsteidz spāni Karlosu Alkarasu un Daņiilu Medvedevu, bet ceturtais arī šajā nedēļā ir itālis Janniks Sinners. Par divām pozīcijām uz piekto vietu pakāpies Andrejs Rubļovs, apsteidzot dāni Holgeru Rūni un grieķi Stefanu Cicipu. Pa pozīcijai ieguvuši norvēģis Kaspers Rūds un vācietis Aleksandrs Zverevs, bet pēc divām zaudētām vietām pirmo desmitnieku noslēdz amerikānis Teilors Frics.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!