Foto: Formula 1

Meksikas autosportista Serhio Peresa avārija Monako "Grand Prix" pirmajā aplī "Red Bull" komandai varētu izmaksāt līdz trīs miljoniem ASV dolāru, medijiem izteicies vienības konsultants Helmuts Marko.

"Red Bull" komandas otrais pilots Peress Monako sacensību pirmajos pagriezienos sadūrās ar "Haas" braucējiem Kevinu Magnusenu un Niko Hilkenbergu. Pēc sadursmes trase bija noklāta ar atlūzām, bet Peresa formula bija cietusi visvairāk. Neviens no pilotiem par šo incidentu netika sodīts. Magnusens savā F-1 pilote licencē sakrājis jau desmit soda punktus. Ja viņš tiks pie vēl diviem punktiem, tad viņam tiks piespriesta diskvalifikācija.

"Es domāju, ka tā bija bīstama braukšana. Mums jāprasa iemesls, kāpēc šis incidents netika izmeklēts, jo bez izmeklēšanas mēs nesaņemam atbildi par avārijas izraisītāju. Esmu patiešām pārsteigts," pēc sacīkstēm Peresa teikto citēja "The Guardian". "Es nedomāju, ka Magnusens šādās situācijās domā par iznākumu. Dažreiz šādos momentos jāpieņem ātrs lēmums, lai izvairītos no sadursmes."

Pats Magnusens norādīja, ka Peress viņam neesot atstājis pietiekami daudz vietas. Viņš esot sagaidījis, ka "Red Bull" pilots to izdarīs, tāpēc esot turpinājis divcīņu. "Mans priekšējais kreisais ritenis bija blakus viņa aizmugurējam labajam ritenim. Tad viņš mani iespieda aizsargbarjerā," norādīja pats Magnusens.

"Red Bull" konsultants Marko pārāk daudz nedomāja par to, vai Magnusenam vajadzēja saņemt sodu. Viņš uzslavēja trases darbiniekus, kuri savus pienākumus paveica ļoti ātri, un sacensības varēja drīz vien atsākties.

"Tas bija ļoti bīstami. "RB20" modeļa remontdarbi mums izmaksās divus līdz trīs miljonus dolāru. Laikā, kad F-1 ieviesti tēriņu ierobežojumi, mums tas rada diezgan lielu deficītu pret konkurentiem," "Sky Germany" norādīja Marko.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!