Foto: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Lēmumu par Parīzes olimpisko spēļu boikotu vajadzētu pieņemt laicīgāk nekā pēdējās 24 stundās pirms olimpiādes atklāšanas, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Ministru prezidenta Evika Siliņa (JV).

Viņa uzskata, ka tad, ja Parīzes olimpiskajās spēlēs startēs arī Krievijas un Baltkrievijas sportisti, lēmums par boikotu būtu jāpieņem vairākām valstīm kopīgi. Latvija šajā jautājumā savu viedokli jau ir paudusi, atgādināja premjere.

Jautāta, vai uzskata par pieņemamu, ka lēmums varētu tikt pieņemts arī pēdējo 24 stundu laikā pirms olimpiādes atklāšanas, Siliņa atbildēja, ka tas nebūtu godīgi pret sportistiem, kuriem dalība spēlēs saistās ar papildu izmaksām un laika plānošanu.

"Tādam lēmumam vajadzētu būt ātrāk, bet mēs esam saziņā ar Ukrainas domu gājienu, un šobrīd vēl esam tādā sarunu procesā," piebilda Ministru prezidente, atgādinot, ka Latvija savu nostāju šajā jautājumā jau ir paudusi.

Kā ziņots, Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēmusi Ukrainā karojošās agresorvalsts Krievijas un to atbalstošās Baltkrievijas sportistiem ļaut piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs neitrālā statusā, tomēr Latvija vēlas panākt, lai šo valstu sportistiem dalība Olimpiādē tiek liegta pavisam. Vairāki Latvijas sportisti paziņojuši, ka nestartēs Olimpiādē kopā ar agresorvalstu sportistiem.

Latvija pagaidām nav izlēmusi, kā rīkoties, ja SOK savu lēmumu nemainīs, taču pirms gala lēmuma pieņemšanas tiek gaidīta Ukrainas nostāja šajā jautājumā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!