Foto: LHF

Valdība otrdien nolēma piešķirt 500 000 eiro Latvijas Hokeja federācijai (LHF) 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu atlases turnīra hokejā vīriešiem organizēšanai un Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Pasaules čempionāta hokejā sievietēm organizēšanai Latvijā. Savukārt 395 000 eiro piešķirti Pasaules un Eiropas čempionāta motokrosā posma organizēšanai Latvijā.

Katram pasākumam paredzēts piešķirt 250 000 eiro.

Noteikumu projektā minēts, ka šāda mēroga sporta pasākumu rīkošana ir lieliska iespēja parādīt pasaulei Latvijas spēju veiksmīgi organizēt lielus sporta pasākumus. Tas ne tikai veicinās Latvijas atpazīstamību visā pasaulē un radīs labvēlīgu augsni daudzu un dažādu pasākumu organizēšanai Latvijā, bet arī nesīs būtisku pozitīvu pienesumu valsts budžetā un kopējā ekonomiskā izaugsmē, prognozē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Finansējumu plānots piešķirt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

IIHF sieviešu pasaules čempionāts (PČ) IB divīzijā Latvijā notiks no 31.marta līdz 6.aprīlim, bet Ziemas olimpisko spēļu atlases turnīrs vīriešiem - no 29.augusta līdz 1.septembrim.

IB divīzijas čempionāts ir pēc ranga trešais spēcīgākais čempionāts pēc elites un IA divīzijas. Tajā spēlē sešas komandas.

Savukārt motokrosam piešķirtais finansējums nepieciešams, lai iegādātos 2024.gada pasaules čempionāta motokrosā MXGP klasē posma organizēšanas licenci, skaidro Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Arī šis finansējums piešķirts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Plānots, ka Pasaules un Eiropas čempionāta motokrosā devītais posms notiks 8.jūnijā un 9.jūnijā Ķegumā. To organizē Latvijas Motosporta federācija un SIA "Kristers Serģis moto".

Ķegumā MXGP posms norisinās kopš 2009.gada, bet 2014.gadā Ķeguma trase uzņēma arī Nāciju kausa izcīņu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!