Fоtо: Red Bull

Par vienu no diviem prestižās "Red Bull Junior Brothers" programmas 2024. gada uzvarētājiem kļuvis Latvijas jaunais šosejas riteņbraucējs Georgs Tjumins ("Murjāņu sporta ģimnāzija/ RRS"), kurš nopelnījis arī vietu vienā Pasaules Top junioru komandām "GRENKE-Auto Eder", kā arī varēs noslēgt "Red Bull" sportista līgumu, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

"Red Bull Junior Brothers" programma sastāvēja no divām daļām. Pirmajā no tām "Zwift" kontrolsacensībās no 600 riteņbraucējiem tika atlasīti 15 finālisti. Milzīgajā konkurencē vietu un nometni, kas šajās dienās norisinājās Austrijas pilsētā Zalcburgā, nopelnīja arī Latvijas jauniešu čempions individuālajā braucienā Georgs Tjumins.

Nometnes laikā vienas no Pasaules TOP junioru komandas "GRENKE-Auto Eder" treneri un analītiķi testēju braucēju spējas un viņu potenciālu kļūt par profesionāļiem. Kā atzina Tjumins, tad pārbaudījumi bija ne tikai fiziski, bet arī mentāli. Viņš arī norādīja, ka viņa mērķis ir sekot mūsu Top elites braucējiem, kas aizcīnījušies līdz pasaules tūrei.

Ar parādīto sniegumu Georgs paveicis to, kas nekad iepriekš nebija izdevies mūsu šosejas riteņbraukšanas jauniešiem. Viņš nopelnīja vietu vienā no Pasaules riteņbraukšanas Top junioru komandām "GRENKE-Auto Eder", kuras sastāvā varēs piedalīties visaugstākās raudzes velobraucienos. Šī komanda ietilpst "Bora – hansgrohe" pasaules tūres vienības sistēmā.

Tāpat arī Tjumins ieguvis oficiālo "Red Bull" ķiveri, kas nozīmē, ka viņš kļūs par vienu no retajiem "Red Bull" atlētiem Latvijas sportā un arī pasaules šosejas riteņbraukšanā.

Šomēnes Tjuminam gaidāmi nozīmīgi starti Baltijā. 17. jūnijā viņš centīsies aizstāvēt čempiona titulu individuālajā braucienā, bet divas dienas vēlāk Igaunijā cīnīsies par uzvaru Baltijas čempionātā grupas braucienā. Pērn viņš tajā izcīnīja piekto vietu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !