Fоtо: Publicitātes foto

Ādažu novada Carnikavas pagasta "Zibeņu" trasē ar Sandija Kļaviņa un Zanes Priedes uzvarām noslēdzies "DTG ĀdažiVelo XCO" kross, kas bija sezonas noslēdzošais Latvijas kausa posms. Sezonas kopvērtējumā par absolūtajiem elites čempioniem kļuva Priede un cits "Ogres velokomandas" pārstāvis Edgars Ābols, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Latvijas kausa finālposmu šogad uzņēma "ĀdažiVelo", kas Carnikavas pagastā esošajā "Zibeņu" trasē izveidoja salīdzinoši ātru, tomēr reizē arī fiziski prasīgu trasi. Visas dienas garumā notika ne tikai XCO krosa sacensības, bet arī bērnu velo svētki, kuru rīkošanu uzņēmās vietējā pašvaldība.

Kā jau Latvijas kausā ierasts, arī "DTG ĀdažiVelo" kross notika divos braucienos, tajos piedaloties vairāk nekā 120 sportistiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Masveidīgākais bija otrais brauciens, tajā dodieties vairāk nekā 70 sportistiem. No sižeta viedokļa šis bija pārliecinoši visaizraujošākais posms Latvijas kausā. Ne par uzvaru absolūtajā ieskaitē, ne lielā daļā vecuma grupu skaidrības nebija līdz pat pēdējam aplim. Līderu pulkā Lauris Purniņš ("DTG – MySport") sākumā bija nedaudz atrāvies kopā ar junioru līderi Raineru Zviedri ("DAKO Ziemeļvidzeme").

Vēlāk gan Rainers atpalika, bet tā vietā Purniņam sīvu konkurenci līdz pēdējiem metriem sagādāja "Ogres Velokomandas" pārstāvis Sandijs Kļaviņš. Tieši Latvijas amatieru čempions Kļaviņš pēdējā trases nogrieznī ieguva nelielu pārsvaru, ko pārvērta uzvarā. Viņa laiks distancē bija viena stunda 14 minūtes un 39 sekundes. Otrā vieta Laurim Purniņam (+00:00:20), kamēr uz goda pjedestāla trešā pakāpiena elites/U23 grupā kāpa Kārlis Klismets no "Giant&Liv team Latvia".

Kopvērtējumā ogrēniešiem pilns goda pjedestāls. Čempions Edgars Ābols, kuram šajā posmā piektā vieta, otrais Jēkabs Vītols, bet trešais Sandijs Kļaviņš.

Junioru grupā posmā pārliecinoši uzvarēja Latvijas čempions Rainers Zviedris, kuram panākums arī kopvērtējumā. Otrā vieta posmā un kopvērtējumā Albertam Smilktenam ("Scanmed/ KS Sporta klubs"), bet TOP3 noslēdza mājinieks Kristaps Leibuks ("Giant&Liv team Latvia/ Dobeles SS").

CFA grupā, kur bija vislielākā konkurence, ļoti pārliecinošu uzvaru guva "VeloExpress Scott" komandas pārstāvis Rolands Burcevs (01:21:08). Otrajā vietā sekoja Helvijs Sebris (+00:03:48), bet TOP3 noslēdza Armands Priede no "DTG MySport" (+00:04:52). Kopvērtējumā pirmais Burcevs, otrais "Velo Saldus" braucējs Raivis Indevics, bet trešais Helvijs Sebris. Sezonā šajā grupā piedalījās 50 sportisti.

Pirmajā braucienā dominēja jauniešu grupas sportisti. Jau no pirmā apļa divvadībā izvirzījās Latvijas čempions Kristers Celitāns un Lietuvas čempions Justinas Pavlovas. Abu duelis atrisinājās viena finiša spurtā, kur nedaudz ātrāks bija lietuvietis (00:44:01). Kristeram otrā vieta (+00:00:00), bet TOP3 noslēdza "Velo Saldus" braucējs Gustavs Gidrēvičs (+00:01:18).

Sezonas kopvērtējumā uzvara Celitānam, kuram sekoja Pavlovas un Gidrēvičs.

Zēnu U-14 grupā spraigā cīņā ar iepriekšējo posmu uzvarētāju un Latvijas čempionu Alvi Pivoru, nepārspēts izrādījās Ķekavas NSS pārstāvis Alvis Matīss Zariņš (+00:35:24). Otrā vieta Pivoram (+00:00:00), bet TOP3 noslēdza "Engures Sportam" braucējs Jurģis Freināts (+00:01:54). Sezonas kopvērtējumā uzvaras laurus plūca Pivors, apsteidzot Zariņu un Oskaru Paulu Štrauhmani.

Dāmu elitē par posma uzvarētāju kļuva Zane Priede ("Giant&Liv team Latvia"). Viņa četrus apļu distancē pavadīja 55 minūtes un 28 sekundes. Renātei Rodionovai ("ĀdažiVelo") otrā vieta, bet Evija Ziediņa bija trešā. Kopvērtējumā lielā trofeja Priedei, sekoja Ziediņa un Evelīna Ermane-Marčenko, kurai gan vienas sacensības trūka līdz ieskaitei.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !