Foto: LETA

Latvijas bobsleja izlase uz nākamo sezonu palikusi bez savas vadošās ekipāžas, jo finansējuma sadalījuma dēļ neapmierināti bija pilots Emīls Cipulis un stūmēji Dāvis Spriņģis un Krists Lindenblats. Komandas galvenais treneris Sandis Prūsis neslēpj, ka viņš ir vīlies par to, ka pusotru gadu pirms olimpiskajām spēlēm komanda savus olimpiskos mērķus un ideālus samainīja pret sīknaudu, viņš stāstīja intervijā laikrakstam "Diena".

Iepriekš medijs MVP rakstīja, ka, vairākus gadus būdams neapmierināts par Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) finansējuma sadalījumu sportistiem, kā pirmais svītru pavilka stūmējs Dāvis Spriņģis – viņš uzrakstīja atlūgumu un noslēdza karjeru. Nedaudz vēlāk viņam pievienojās vēl viens pirmā četrinieka stūmējs Krists Lindenblats, bet pēc tam savu lēmumu paziņoja arī pilots Emīls Cipulis, kurš izcēla Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas attieksmi pret saviem sportistiem.

"Vienīgais, ko es dzirdēju – kāpēc visiem vadošajā četriniekā neesot vienāds atalgojums? Es norādīju, ka ir divi risinājumi. Pirmajā gadījumā algas dienā visi četri naudu saliek vienā grozā un sadala četrās vienādās daļās. Otrajā variantā lielāko finansējumu var pielīdzināt mazākajam vai vidējam, bet tas neder, jo visi grib vienādi lielu finansējumu," sarunā ar "Diena" stāstīja Prūsis. "Jāņem gan vērā, ka visi vienādi lielu darbu nedara. Man sacīja, ka esam taču viena komanda, bet saņemam dažādu atalgojumu. Es atbildēju, ka VEF arī ir viena basketbola komanda, bet spēlētāju atalgojums taču ir atšķirīgs."

Prūsis norādīja, ka attiecības bobsleja saimē saasinās, jo no ārpuses nogriež finansējumu. Latvijas Bobsleja federācija no valsts tagad saņemot mazāku finansējumu, tāpēc tā vairs nevar apmierināt visas prasības.

"Cik es zinu, pāris no viņiem jau bija nosprauduši savu nākotnes virzienu, savukārt Emīls Cipulis man nosauca pilnīgi citu iemeslu no iepriekš medijos izskanējušā, kāpēc viņš beidz sportot," turpināja Latvijas izlases galvenais treneris, precizējot, ka pilots vēloties vairāk laika pavadīt ar savu ģimeni. "Manuprāt, viņam nebija ne mazākā iegansta satraukties par pirmā pilota lomu komandā, ja saglabātos augšupejošā rezultātu līkne. Runājot par naudu, Emīlam katru gadu esam palielinājuši algu, un domāju, ka pēc olimpiādes viņš būtu sasniedzis Matīsa Mikņa algas līmeni. Pašreizējā situācijā man ir kauns par bijušo komandu, kas pusotru gadu pirms olimpiskajām spēlēm savus olimpiskos mērķus un ideālus samainīja pret sīknaudu. Es arī atvainojos līdzjutējiem, ka savlaicīgi nepamanīju, kurā brīdī viņi no sportistiem pārtapa par grāmatvežiem un biznesmeņiem. Man likās, ka sports tomēr ir galvenais šajā komandā."

Latvijas bobsleja izlase tagad visas cerības liek uz pilotu Jēkabu Kalendu, kurš progresē un nākotnē varētu būt laba līmeņa pilots.

"Pašlaik es nevaru izteikt kaut mazākās prognozes, ko mēs no viņa varētu gaidīt jau 2026. gada olimpiādē. Rezultāts jau summējas no vairākiem faktoriem," norādīja treneris.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!