Foto: F64
Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien sniegotos laikapstākļos izcīnīja septīto vietu Altenbergas trasē notiekošā Pasaules kausa septītā posma sacensībās.

Tikmēr Inārs Kivlenieks bija 13. vietā, bet Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks ieņēma attiecīgi 18. un 20. pozīciju.

Uzvaru šajā posmā svinēja vācietis Fēlikss Lohs, kurš otrās vietas ieguvēju Reinhardu Egeru no Austrijas divu braucienu summā apsteidza par nieka 0,004 sekundēm. Savukārt trešais bija vēl viens vācietis Johanness Ludvigs, kurš savam tautietim zaudēja 0,111 sekundes.

Aparjods uzvarētājam zaudē 0,466 sekundes, bet goda pjedestāls ir bija 0,355 sekunžu attālumā. Braucienos Aparjodam bija piektā un septītā vieta.

Kivlenieks uzvarētājam zaudēja 0,853 sekundes, braucienos ieņemot 13. un 12. pozīciju, bet Rozītis un Dārznieks no Loha atpalika vairāk nekā sekundi. Rozītim braucienos bija 16. un 18. vieta, bet Dārzniekam - 17. un 20. pozīcija.

Pirmajā braucienā uz starta izgāja 32 sportisti, otrajā piedaloties 20 labākajiem.

Pamatsacensībās vieta bija garantēta Kivleniekam, bet caur Nāciju kausu posmam kvalificējās arī Aparjods, Rozītis un Dārznieks.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 543 punktiem ir Ludvigs, otro vietu 537 punktiem ieņem viņa tautietis Lohs, bet trešais ar 520 punktiem ir Egers.

No latviešiem Kivlenieks ar 183 punktiem ir 20. pozīcijā, uzreiz aiz viņa ar 177 punktiem ir Aparjods, Rozītis ar 124 punktiem ieņem 24. vietu, bet Dārznieks ar 83 punktiem ir 31. pozīcija.

Jau ziņots, ka brāļu Andru un Jura Šicu kamaniņu sporta divnieku ekipāža izcīnīja bronzas medaļu, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs bija desmitie, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš bija 15. pozīcijā.

Svētdien notiks sieviešu sacensības, kurā Latviju pārstāvēs Ulla Zirne, Elīza Cauce un Kendija Aparjode, kā arī būs komandu stafetē.

Pagājušajā nedēļā citā Vācijas trasē Vinterbergā notika pasaules čempionāts, kur gan Latvija nevienā disciplīnā pie medaļām pieaugušo konkurencē netika.

Šajā Pasaules kausa sezonā paredzēti deviņi posmi, sezonai noslēdzoties februāra izskaņā Sočos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!