Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievijas daiļslidotāja Kamila Vaļijeva diskvalificēta no 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, līdz ar to zelta medaļu komandu sacensībās iegūs ASV.

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) lēmusi sportisti diskvalificēt uz četriem gadiem līdz 2025.gada beigām.

Vaļijeva tika pieķerta aizliegto preparātu lietošanā Pekinas olimpisko spēļu laikā, bet Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA) viņu attaisnoja. Pērn februārī Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) attaisnojošo spriedumu pārsūdzēja CAS.

WADA vēlējās četru gadu diskvalifikāciju un Vaļijevas rezultātu anulēšanu no datuma, kad viņa nodeva analīžu paraugu, - 2021.gada 25.decembra. Tas ietver arī olimpiskās spēles.

Krievijas slidotāja, kura tobrīd bija 15 gadus veca, aizpagājušā gada februārī izcīnīja olimpisko zeltu komandu sacensībās, taču vēlāk tika paziņots, ka paraugā, ko viņa nodeva divus mēnešus iepriekš, konstatēta aizliegta viela trimetazidīns. Tās ir zāles, ko lieto angīnas ārstēšanai, taču aizliegtas sportistiem, jo uzlabo izturību.

Analīžu rezultāti tika paziņoti vēlāk, jo laboratoriju, kas pārbaudīja paraugu, bija skārusi Covid-19 pandēmija.

CAS ļāva Vaļijevai turpināt startēt olimpiskajās spēlēs, ņemot vērā to, ka viņa ir nepilngadīga, taču neattaisnoja viņu izdarītajā pārkāpuma.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēma nepiešķirt medaļas nevienai no komandu sacensību dalībniecēm, kamēr nav atrisināta krievietes dopinga lieta.

RUSADA ieskatā Vaļijevai jāpiemēro diskvalifikācijai tikai uz vienu dienu 2021.gada Krievijas čempionātā, kad tika ņemtas dopinga analīzes.

Individuālajās sacensībās Vaļijeva Pekinā piedzīvoja vairākus kritienus un ieņēma ceturto vietu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!