Foto: DELFI
Jauno Kauņas Žaļģires arēnu, kur augusta beigās sāksies Eiropas vīriešu čempionāts basketbolā, otrdien pieņēmusi valsts būvdarbu uzraudzības komisija.

Ceturtdien, 18.augustā, paredzēta svinīga arēnas atklāšana un pirmais pārbaudes mačs starp Lietuvas un Spānijas izlasēm.

Bija paredzēts, ka visi nepieciešamie darbi tiks pabeigti un dokumenti parakstīti, vēlākais, augusta sākumā.

"Komisija ļoti rūpīgi pārbaudījusi katru arēnas detaļu, sīki izpētot detālplānus un rasējumus. Zinām, cik liela celtne tā ir un cik sējumos apkopota dokumentācija, tādēļ nav brīnums, ka viss process ievilcies," norādījis Kauņas pilsētas pašvaldības administrācijas direktors Antans Navakausks.

Jau ziņots, ka jaunajā arēnā piektdien bija sarīkotas pretterorisma mācības, kurās piedalījās aptuveni 600 statisti. Šo mācību laikā vienā no arēnas kafejnīcām ar dūmu svecēm tika imitēts tā dēvētās netīrās radioaktīvās bumbas sprādziens. Pēc izsaukuma arēnā ieradās visu speciālo dienestu pārstāvji - ugunsdzēsēji, policisti, mediķi, radiācijas speciālisti. Kā vēlāk atzīts, visu dienestu sadarbība norisinājusies gludi.

2011.gada Eiropas vīriešu čempionāts basketbolā no 31.augusta līdz 18.septembrim norisināsies sešās Lietuvas pilsētās - Viļņā, Kauņā, Klaipēdā, Šauļos, Panevēžā un Alītā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!