Foto: LETA

Eiropas futbola čempionāta finālturnīra laikā Rīgā, "Lidl Arena" telpās līdzjutēji var vērot visu spēļu tiešraides, bet katru dienu pirms vakara spēles būs "Euro 2024" studija par un ap futbolu, ko vada Anatolijs Kreipāns.

Portāls "Delfi" sadarbībā ar "Lidl Arena" piedāvā "Lidl Arena" rīkotās futbola studijas, kas katru spēles dienu būs pirms vakara spēles pulksten 21:15. Pirms "Euro 2024" Jāņu dienas B grupas izšķirošajām, trešās kārtas spēlēm "Lidl Arena" studijā Anatolijs Kreipāns sarunājās ar Bērnu slimnīcas fonda vadītāju Lieni Dambiņu.

Lienas Dambiņas ģimenē galvenais sporta veids ir teniss, bet jebkāda veida sportiskās aktivitātes ir svarīgs elements mentālās veselības stiprināšanai: "Veselīgs, aktīvs dzīves veids ir ļoti labas zāles. Mēs zinām, ka mentālajai veselībai sports ļoti palīdz. Arī Pusaudžu resursu centrā mums ir sporta treneri, kuri strādā komandā ar psihologiem un psihiatriem, rūpējoties par to, lai bērns justos labi. Daudziem sports asociējas tikai ar augsto sasniegumu sportu, bet aktīvs dzīvesveids ir veselības pamats. Tam ir svarīgi, lai būtu infrastruktūra, lai bērnam ir kur nodarboties ar sportu un gūt dažādas emocijas, kā arī dzīves pieredzi. Mums arī ģimenē tas ir ļoti svarīgi. Bērni vienmēr kustās. Jā, viņi arī pasēž un uzspēlē kādu video spēli, bet proporcija vienmēr ir bijusi par labu tam, ko viņi dara ārā uz ielas."

Dambiņa kopā ar vīru aktīvi organizē nometnes bērniem no Ukrainas, sakot: "Tas ir mūsu visu pienākums, saprotot, kam Ukrainas bērni iet cauri un cik viņiem ir grūti -, atbalstīt kā mēs katrs varam. Es to cenšos darīt caur šīm nometnēm, kurās mums ir iekļautas arī fiziskās kustības. Ar bērniem kustamies, vingrojam un arī izmantojam baseinu. Šobrīd gan nevajag baseinu, varam iet peldēties uz jūru vai ezeru."

Bērnu slimnīcas fonda vadītājai bija arī cildinoši vārdi par Latvijas sportistiem: "Par sportistiem mana pieredze ir tāda, ka viņi ir bezgala sirsnīgi un atsaucīgi cilvēki. Arī tāpēc tik ļoti aktīvi jūtu līdzi basketbola izlasei un mūsu futbolistiem, zinot cik viņi ir forši un atsaucīgi. Nekad neatsaka atnākšanu pie bērniem uz Bērnu slimnīcu.

Onkoloģijas nodaļā vai kur citur bērnam ir ļoti smags ārstēšanās periods. Pat individuālās sarunās pie viena bērna viņi ir gatavi atnākt. Forši tie mūsu sportisti!"

"Euro 2024" festivāla laikā "Lidl Arena" telpās iespējams vērot ne tikai visu spēļu tiešraides, bet piedalīties dažādos izklaides pasākumos: telpās būs nodrošināts bērnu stūrītis, iespējams uzspēlēt futbolu bezmaksas laukumos, pieejamas dažādas piepūšamās atrakcijas. "Euro 2024" spēļu vērotājiem iespējams piedalīties prognožu konkursos, kā arī vērot ekspertu studiju ar Anatoliju Kreipānu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!