Fоtо: Dmitrijs Suļžics/F64

Eiropas futbola čempionāta finālturnīra laikā Rīgā, "Lidl Arena" telpās līdzjutēji var vērot visu spēļu tiešraides, bet katru dienu pirms vakara spēles būs "Euro 2024" studija par un ap futbolu, ko vada Anatolijs Kreipāns.

Portāls "Delfi" sadarbībā ar "Lidl Arena" piedāvā "Lidl Arena" rīkotās futbola studijas, kas katru spēles dienu būs pirms vakara spēles pulksten 21:15. Pirms "Euro 2024" 5. jūlija ceturtdaļfināla spēles Nīderlande - Turcija "Lidl Arena" studijā Anatolijs Kreipāns sarunājās ar bijušo basketbolistu Igoru Miglinieku.

Miglinieku trenera karjera aizvedusi uz darbu Ķīnā. Lai gan Ķīnā futbolā tiek ieguldītas lielas finanses, sporta karaļi tur tomēr ir galda teniss un badmintons.

Ķīnā jau ilgāku laiku strādājošais Miglinieks atklāja, ka basketbola zvaigznēm esot jāsastopas ar ļoti lielu fanātisko līdzjutēju uzmanību: "Basketbols popularitātes ziņā Ķīnā ir priekšā futbolam. Futbolam gan vēl joprojām ir lielāka nauda. Redzu, ka fano un stadioni piepildās. Populārāks ir basketbols. Mūsu zvaigznes tur ir dievi. Viņiem lidostās grūti iet. Visu laiku skrien meitenes līdzi, spiedz un kviec. Grib fotografēties. Tām mūsu zvaigznēm brauc līdzi pa visu Ķīnu. Dzīvo mūsu viesnīcās, staigā līdzi un dāvina visādus lācīšus. Mēs vienai meitenei prasījām, kā var tā visu sezonu izbraukāt. Tēvs kaut ko no tā sponsorē. Tad viņa mēnesi pastrādā un tad atkal trīs mēnešus braukā komandai līdzi."

Uz sarunu ar Anatoliju Miglinieks bija atnācis Minesotas "Timberwolves" logo rotātā kreklā. Treneris atklāja, ka šī izvēla nav nejauša: "Ir tagad patīkama saistība ar Minesotu. Mani uzaicināja kā asistentu. Braucu uz Vasaras līgu. No 12. jūlija līdz 22. braucu tur. Pats esmu spēlējis divos "Summer League". Tas bija Losandželosā, kad spēlēju pie "Clippers". Man jau nolika kontraktu uz galda. Tas man bija vissāpīgākais. Treneris un visi mani tur gribēja. Taču bija grūtāk noformēt nekā kādu citu. Ja es būtu bijis pirmā piecinieka spēlētājs, tad gan jau sakārtotu, bet cīnījos par trešā aizsarga vietu. Līdz ar to tas darījums nojuka. No "Summer League" palikušas labas atmiņas. Ir pagājis laiciņš. Tagad kā trenerim ir patīkami, ka uzaicināja."

Par sekošanu Eiropas čempionātam futbolā Miglinieks teica: "Kā latvieši saka, es uzmetu aci. Citreiz, kad esmu sekojis cītīgāk, turnīrs mani tā nav aizrāvis. Vai es tagad trāpīju uz tādām foršām spēlēm? Man liekas tāds dinamisks un interesants."

"Euro 2024" festivāla laikā "Lidl Arena" telpās iespējams vērot ne tikai visu spēļu tiešraides, bet piedalīties dažādos izklaides pasākumos: telpās būs nodrošināts bērnu stūrītis, iespējams uzspēlēt futbolu bezmaksas laukumos, pieejamas dažādas piepūšamās atrakcijas. "Euro 2024" spēļu vērotājiem iespējams piedalīties prognožu konkursos, kā arī vērot ekspertu studiju ar Anatoliju Kreipānu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !