Foto: Kadrs no video

Eiropas futbola čempionāta finālturnīra laikā Rīgā, "Lidl Arena" telpās līdzjutēji var vērot visu spēļu tiešraides, bet katru dienu pirms vakara spēles būs "Euro 2024" studija par un ap futbolu, ko vada Anatolijs Kreipāns.

Portāls "Delfi" sadarbībā ar "Lidl Arena" piedāvā "Lidl Arena" rīkotās futbola studijas, kas katru spēles dienu būs pirms vakara spēles pulksten 21:15. Pirms "Euro 2024" 9. jūlija pusfināla spēles Francija - Spānija "Lidl Arena" studijā Anatolijs Kreipāns sarunājās ar 2006. gada Eiropas čempionu 110 metru barjerskrējienā, talantīga Latvijas jaunā futbolista tēvu Staņislavu Olijaru.

Staņislavs Olijars ir aktīvi iesaistīts abos savos iecienītākajos sporta veidos. Bijušais barjersprinteris gan slīpē jauno vieglatlētu prasmes, gan arī palīdz futbolistiem gatavoties sezonām un strādā pie viņu sagatavotības kā treneris. Lai gan Staņislavs pats savā karjeras pīķī nosliecās par labu vieglatlētikai nevis futbola kluba "Skonto" piedāvājumam, Olijara dēls Jegors spēlē Bergamo "Atalanta" sistēmā. Staņislavs pastāstīja par dēla sekmēm kājbumbā un neizdevušos mēģinājumu vieglatlētikā: "Šogad viņš kļuva par Itālijas U16 čempionu. Tas ir ļoti liels gods. Viņš spēlē centra uzbrucēja pozīcijā. Viņš ir pat garāks par mani. Man augums ir 191, bet viņam nomērīts 194. Es domāju, ka varētu būt vēl vairāk. Viņš šajā vecumā īso sprintu skrien ātrāk nekā es. Bija viens starts pagājušajā gadā, kad pieteicu Jegoru sava vecuma sacensībām Valmierā. Viņš, divas dienas patrenējoties naglenēs, noskrēja priekšskrējienu. Taču nenostrādāja elektroniskā hronometrāža. Viņš teica, ka tā sāp ikri, ka finālu neskries, lai gan bija iespēja."

Anatolijs norādīja, ka ne mazums vieglatlētu karjeras gaitā ir pārmetušies uz bobsleju. Staņislavam arī tika piedāvāts traukties lejup pa reni: "Piedāvājumi startēt bobslejā man arī bija, taču es kategoriski atteicos. Nav tas mans veids."

"Futbolu skatos vairāk nekā vieglatlētiku. Es vairs nevaru paskatīties kā līdzjutējs, jo pārāk iedziļinos tehniskajā un taktiskajā izpildījumā. Vairāk skatos jau kā treneris," atklāja Olijars.

Par saviem favorītiem futbola laukumos Latvijas rekordists 110 metru barjersprintā teica: "Man nebija konkrētas komandas par kurām fanot, bet gan spēlētāji, kuru dēļ sekoju komandām. Favorīti bija Ronaldiņu un Ronaldu no Brazīlijas. Protams, arī Mesi savā labākajā versijā. Jo tas bija patiess šovs."

"Euro 2024" festivāla laikā "Lidl Arena" telpās iespējams vērot ne tikai visu spēļu tiešraides, bet piedalīties dažādos izklaides pasākumos: telpās būs nodrošināts bērnu stūrītis, iespējams uzspēlēt futbolu bezmaksas laukumos, pieejamas dažādas piepūšamās atrakcijas. "Euro 2024" spēļu vērotājiem iespējams piedalīties prognožu konkursos, kā arī vērot ekspertu studiju ar Anatoliju Kreipānu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!