Par otro Eiropas vīriešu basketbola čempionāta finālisti piektdien kļuva Francijas valstsvienība, kas pusfināla mačā ar rezultātu 79:71 (17:16, 22:18, 16:13, 24:24) pieveica līdz šim sacensībās bez zaudējumiem spēlējušo Krievijas valstsvienību.

Spēle ritēja līdzīgā cīņā, bet ar nelielu Francijas pārsvaru. Divas minūtes pirms spēles beigām Krievija vēl spēja pietuvoties līdz 66:73, tomēr atlikušajā laikā krievi par uzvaru nopietni pacīnīties nespēja.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 gūtajiem punktiem bija Tonijs Pārkers, bet Nikolā Batums guva 19 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Savukārt Krievijas izlases līderis Andrejs Kiriļenko guva 21 punktu.

Francijas basketbola izlase līdz šim Eiropas čempionāta finālā spēlējusi tikai vienu reizi, kad 1949.gadā izšķirošajā mačā zaudēja Ēģiptei.

Kā ziņots, pirmajā pusfinālā Spānijas valstsvienība, lielā mērā pateicoties Huana Karlosa Navarro 35 gūtajiem punktiem, ar rezultātu 92:80 (26:18, 18:27, 27:17, 21:18) pieveica Maķedoniju.

Abas finālistes garantēja vietu 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, bet nākamās četras komandas ieguva iespēju sacensties papildu kvalifikācijas turnīrā.

Fināls un spēle par trešo vietu Eiropas čempionātā notiks svētdien.

Savukārt sestdien tiks aizvadīta spēle par piekto vietu, kurā Lietuva tiksies ar Grieķiju, un mačs par septīto vietu starp Slovēniju un Serbiju.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfināla dueļos Spānija ar rezultātu 86:64 samērā pārliecinoši pieveica Slovēniju, Maķedonija ar 67:65 apspēlēja Lietuvas valstsvienību, Francijas vienība ar 64:56 uzvarēja Grieķiju, bet Krievija ar 77:67 pieveica Serbiju.

Visas izslēgšanas spēles komandas aizvada Kauņā.