Somijas izlase šāgada pasaules hokeja čempionātu uzsāka ar pārliecinošu uzvaru D grupā pār Dānijas valstsvienību – 5:1 (0:0, 2:0, 2:1).

Pirmā spēles trešdaļa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, toties otrajā periodā somi guva divus bezatbildes vārtus – dāņu vārtsargu Fdereriku Andersenu pārspēja Jarko Immonens un Juhamati Āltonens, turklāt abas reizes somi realizēja skaitlisko vairākumu.

Trešā periodā sākumā Anti Pihlstroms panāca jau 3:0 Somijas izlases labā, bet astotajā minūtē Niklass Hards guva "goda" vārtus Dānijas labā, kad somi bija palikuši skaitliskajā mazākumā.

Perioda 13. minūtē Janne Niskala vēlreiz realizēja skaitlisko vairākumu, bet pēdējos vārtus šai mačā guva Tuomo Rūtu nepilnas sešas minūtes pirms mača beigām – 5:1.

Otrajā D grupas spēlē vakarā tiksies pasaules čempine Čehija un Latvijas izlase.

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, portāls "Delfi" pēc katra mača piedāvā līdzjutējiem izvēlēties savus spēles labākos spēlētājus.

$t1='somija'; $t2='danija'; include "$includes_dir/projects/hockey2011/delfistar/bestplayer5.inc"; ?>