Pirmo zaudējumu pasaules čempionātā Slovākijā piektdien piedzīvoja Vācijas hokeja izlase, kas E grupas turnīra mačā pēcspēles metienu sērijā ar 4:5 (1:1, 3:2, 0:1, 0:0, 0:1) piekāpās Somijas valstsvienībai.

Vācijai tas bija pirmais zaudējums četrās spēlēs, tomēr iegūtais viens punkts ievērojami palielinājis vāciešu izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Tikmēr Somijai uzvara saglabāja izredzes uz vietu labāko astotniekā.

Dramatiskā cīņā somiem bija ievērojams pārsvars (metieni 50 pret 21), taču Vācijas hokejisti meistarīgi izmantoja savas iespējas. Jau 13.sekundē Tuomu Rūtu pārspēja teicami maču aizvadījušo vācu vārtsargu Denisu Endrasu, taču piektajā minūtē Andrē Rankels izlīdzināja rezultātu.

Rezultatīvi komandas aizvadīja otro periodu. Minūtes laikā Fēliks Šucs un Kajs Hospelts šokēja somus, panākot 3:1, tomēr Somijas hokejisti deva prettriecienu – Janne Pesonens un Jarko Imonens izlīdzināja rezultātu. Otrajā periodā gan pēdējo vārdu teica vācieši, pēdējā minūtē atgūstot vadību – precīzs bija Patriks Reimers.

Nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Rūtu guva savus otros vārtus un vēlreiz izlīdzināja mačā rezultātu, bet uzvaru nesošo "bullīti" ceturtajā metienu sērijā Somijai realizēja Miko Koivu.

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, portāls "Delfi" pēc katra mača piedāvā līdzjutējiem izvēlēties savus spēles labākos spēlētājus.

$t1='vacija'; $t2='somija'; include "$includes_dir/projects/hockey2011/delfistar/bestplayer5.inc"; ?>