Vankūverā būs lielākā Latvijas delegācija olimpisko spēļu vēsturē (20:35)
Foto: F64

2010.gada Vankūveras Ziemas olimpiskajās spēlēs, kas sāksies 12.februārī, Latviju tomēr pārstāvēs 59 sportisti desmit disciplīnās. Tā būs Latvijas lielākā delegācija olimpisko spēļu vēsturē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz šim lielākā Latvijas delegācija bija pirms četriem gadiem Turīnā, kur startēja 58 sportisti, bet vēl pirms četriem gadiem Soltleiksitijā Latviju pārstāvēja 52 sportisti. Lielā delegācija Ziemas olimpiskajās spēlēs izskaidrojama ar hokeja izlases līdzdalību. Vasaras olimpiskajās spēlēs līdz šim lielākā delegācija – 49 sportisti - bija pirms diviem gadiem Pekinā, kur spēlēja arī Latvijas izlases basketbolistes.

Latvija būs pārstāvēta ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā, snovbordā un šorttrekā. Delegācijas sastāvā iekļauti arī 45 apkalpojošā personāla darbinieki, tai skaitā treneri, tehniskie darbinieki, mediķi un delegācijas vadība.

Sākotnēji Latvijas delegācijā tika iekļauti 58 sportisti, bet neilgi pēc Latvijas Olimpiskās Komitejas valdes sēdes Latvijas Slēpošanas savienība saņēma apstiprinājumu no Starptautiskās Slēpošanas savienības (FIS), ka dalībai olimpiādē Vankūverā ir kvalificējies arī snovbordists Toms Vasins.

"Latvijai šīs būs 11.olimpiskās spēles un sestās Ziemas olimpiskās spēles pēc neatkarības atjaunošanas. Varbūt beigās pat sanāks, ka būs lielākā delegācija mūsu vēsturē. Svētdien jau Kanādā būs olimpisko delegāciju tikšanās un tad pēc citu Nacionālo olimpisko komiteju sastāvu reģistrācijas būs zināms, vai mums būs 59 sportisti," vēl pirms saņemtās informācijas no FIS norādīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Latvijas delegācijas vadītājs Vankūverā Žoržs Tikmers atzīmēja, ka pusei no pašreizējā delegācijas sastāva - 29 sportistiem - šī būs debija olimpiskajās spēlēs. Pieredzējušākie šajā delegācijā būs Anna Orlova un Ilmārs Bricis, kuriem tās būs sestās olimpiskās spēles.

Tikmers arī piebilda, ka sacensību kalendārs ir diezgan labvēlīgs līdzjutējiem, kas paliks Latvijā, jo tikai trīs sacensību dienās nestartēs Latvijas sportisti.

Visi Latvijas delegācijas dalībnieku vārdi būs zināmi tikai olimpisko spēļu laikā, jo hokeja izlases galīgais sastāvs būs zināms pēdējā dienā, kad hokeja izlasēm jāpaziņo dalībnieku vārdi - 15.februārī. Šobrīd hokeja izlases sastāvā ir iekļauti arī seši rezervisti, no kuriem daļa, visticamāk, jau tiks atskaitīti pēc pārbaudes spēles Vācijā. Pēc Vrubļebska teiktā, uz Vankūveru varētu braukt divi trīs hokeja izlases rezervisti.

Vēlāk otrdien kļuva zināms arī kalnu slēpotāju komandas galīgais sastāvs - Latvijas Slēpošanas savienība izlēma, ka starp Kristapu Zvejnieku un Eināru Lansmani priekšroka tika dota Zvejniekam.

Vēl vienā sporta veidā - kamaniņu sportā - skaidrība par olimpiādes dalībniekiem būs nedēļas nogalē, kad būs zināms otrs divnieks: Pēteris Kalniņš/Oskars Gudramovičs vai Andrejs Bērze/Uldis Logins.

Vēl starp delegācijas dalībniekiem - kā tehniskā personāla pārstāvis - iekļauts bobsleja stūmējs Uģis Žaļims. Kā norādīja Vrubļevskis, drošības apsvērumu dēļ līdzīgi jau tika darīts arī pirms iepriekšējām Ziemas olimpiskajām spēlēm, un tas ir atļauts.

XXI Ziemas olimpiskās spēles Vankūverā sāksies 12.februārī un risināsies līdz 28.februārim.

Pēc valsts neatkarības atjaunošanas līdz šim Latvija ir tikusi tikai pie vienas godalgas Ziemas olimpiskajās spēlēs – 2006.gadā Turīnā bronzas godalgu izcīnīja kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis.

Latvijas olimpiskās delegācijas sastāvs:

hokejs - Lauris Dārziņš, Herberts Vasiļjevs, Miķelis Rēdlihs, Ģirts Ankipāns, Mārtiņš Cipulis, Jānis Sprukts, Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Karsums, Aleksandrs Ņiživijs, Armands Bērziņš, Kaspars Daugaviņš, Gints Meija, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Arvīds Reķis, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Rodrigo Laviņš, Kārlis Skrastiņš, Oskars Bārtulis, Edgars Masaļskis, Ervīns Muštukovs, Sergejs Naumovs. (rezervisti Oļegs Sorokins, Artūrs Kulda, Roberts Bukarts, Viktors Bļinovs, Kaspars Saulietis, Roberts Jekimovs).

biatlons - Ilmārs Bricis, Andrejs Rastorgujevs, Edgars Piksons, Kristaps Lībietis, Kaspars Dumbris, Madara Līduma, Gerda Krūmiņa, Žanna Juškāne, Līga Glāzere

kamaniņu sports - Mārtiņš Rubenis, Guntis Rēķis, Inārs Kivlenieks, Anna Orlova, Maija Tīruma, Agnese Koklača, Andris Šics/Juris Šics, Pēteris Kalniņš/Oskars Gudramovičs (vai Andrejs Bērze/Uldis Logins)

bobslejs - Jānis Miņins, Daumants Dreiškens, Oskars Melbārdis, Intars Dambis, Edgars Maskalāns, Pāvels Tulubjevs, Raivis Broks, Mihails Arhipovs.

skeletons - Martins Dukurs, Tomass Dukurs

šorttreks - Haralds Silovs

kalnu slēpošana - Roberts Rode, Liene Fimbauere, Kristaps Zvejnieks

distanču slēpošana - Jānis Paipals, Anete Brice

snovbords - Toms Vasins

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form