Pasaules hokeja čempionāta pusfinālā trešdien iekļuva Zviedrijas izlase, kas ceturtdaļfināla spēlē bez lielām problēmām ar 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) pieveica Vācijas valstsvienību.

Zviedrija 11.reizi pēc kārtas spēlēs pasaules čempionāta pusfinālā. Kopš 1986.gada zviedri tikai divreiz nav bijuši starp pasaules četrām spēcīgākajām komandām un 18 reizes izcīnījuši medaļas. Tiesa, iepriekšējos desmit gados zviedri tikai trīsreiz pārvarēja pusfinālu un vienu reizi - 2006.gadā Rīgā - kļuva par čempioniem.

Komandas ļoti rezultatīvi iesāka spēli. Jau 27.sekundē Matīass Tornbergs izvirzīja zviedrus vadībā, bet 121.sekundē Aleksandrs Barta līdzsvaroja cīņas gaitu – 1:1. Pirmā perioda 16.minūtē Patriks Berglunds atguva Zviedrijai vadību, bet otrajā periodā līdz astotajai minūtei Niklass Pērsons un Luī Ēriksons panāca jau 4:1. Otrās trešdaļas izskaņā Mihaels Vilfs samazināja starpību, bet trešā perioda devītajā minūtē Tornbergs guva savus otros vārtus mačā un atjaunoja zviedriem trīs vārtu pārsvaru.

Tagad pusfinālā zviedri tiksies ar Čehiju, kas ceturtdaļfinālā ar 4:0 uzvarēja ASV izlasi.

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, portāls "Delfi" pēc katra mača piedāvā līdzjutējiem izvēlēties savus spēles labākos spēlētājus.

$t1='zviedrija'; $t2='vacija'; include "$includes_dir/projects/hockey2011/delfistar/bestplayer5.inc"; ?>