Projektu atbalsta
Sponsor Logo

Izlases ekipējuma menedžera divus mēnešus ilgais čempionāts

Lai gan Latvijas hokeja izlases ģērbtuvi varētu uzskatīt par pašu hokejistu svētvietu, kārtību tajā nodrošina ekipējuma menedžeris Agris Bricis, kuram pavasara trakums sākas jau martā. Viņam laikus jāparūpējas par teju visu ar ģērbtuvi saistīto, lai hokejistiem ne par vienu niansi nebūtu jāuztraucas.

Foto: DELFI

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) mājvietā “Volvo” sporta centrā pāris dienas pirms izlases došanās uz pārbaudes spēlēm Šveicē pašus hokejistus pusseptiņos vakarā vairs nemanīt. Tomēr izlases ģērbtuvē, kur sastopams Latvijas hokeja izlašu ekipējuma menedžeris Agris Bricis, vēl notiek rosība.

“Treniņš šodien beidzās pulksten 12.45. Kā treniņš sākās, tā aizbraucu uz Rīgu pēc ekipējuma – nūjām, asmeņiem, lentēm un vēl visādiem sīkumiem. Atgriezos pirms pusstundas. Sešas stundas pa Rīgu vizinājos, lai savāktu pēdējās nepieciešamās lietas braucienam. Pie reizes vēl aizvedu pēdējiem krekliem uzšūt uzvārdus. Tagad vakars man ilgs vēl stundas divas trīs,” savu dienas ritējumu atstāsta Bricis.

Ekipējuma menedžerim paralēli bijis arī jādomā par visa turnīram nepieciešamā sakrāmēšanu un nogādāšanu čempionāta norises vietā Slovākijā. Katrai arēnai, kas šo notikumu ikgadēji organizē, ir savas īpatnības, tāpēc federācija pirms čempionāta rīko izpētes braucienu, kura laikā tiek iepazītas arī galamērķī sagaidāmās ģērbtuvju telpas. Cenšos provēt ar jebkuru citu izlasi to pieeju darbam,
ko treneris Hārtlijs parādīja pirmajā gadā.
Lai, ienākot ģērbtuvē, nav ugunskura, bet gan ir kārtība.

Foto: DELFI

“Nūju pasūtījums tika veikts 18. martā. Divus mēnešus pirms čempionāta jau jāprovē uzminēt, kuri hokejisti būs un kuriem vajadzēs nūjas. Kopējā gatavošanās, visa sūtīšana, apzvanīšana – pasaules čempionāts man sākās 2. martā, vēl esot ar Latvijas Universiādes komandu Krasnojarskā. Tur ir vakars, bet Latvijā vēl darbadiena. Sākam strādāt pēc Latvijas laika,” situācijas koordinēšanu no pavisam citas pasaules puses skaidro ekipējuma menedžeris.

Visu izlases spēlētāju slidu asināšanas process Bricim parasti aizņem kādas trīs stundas. To veicot, menedžeris arī pastāsta dažādus knifus, kas norāda uz vērienu, ar kādu pievērsta nozīme sīkumiem. Pats asināmais aparāts pārtaisīts no 35 kilogramus smaga līdz 31,9 kilogramiem. Tādējādi tas atbilst lidsabiedrību bagāžas standartiem. Savukārt, lai spēles laikā pēc kāda negadījuma ar slidu nebūtu tā jāasina, Bricim sagatavots īpašs izlases maciņš, kurā katram spēlētājam pieejams rezerves asmens. 

Lai spēles laikā pēc kāda negadījuma ar slidu nebūtu tā jāasina, ekipējuma menedžerim Agrim Bricim sagatavots īpašs izlases maciņš, kurā katram spēlētājam pieejams rezerves asmens. Foto: DELFI

“Cenšos provēt ar jebkuru citu izlasi to pieeju darbam, ko treneris Hārtlijs parādīja pirmajā gadā. Lai, ienākot ģērbtuvē, nav ugunskura, bet gan ir kārtība. Šogad bija spilgts piemērs. Ar vienu izlasi aizbraucām uz turnīru, viņi pēc gara ceļa atnāk uz ģērbtuvi, izkrāmē formas un dodas uz viesnīcu paēst, pagulēt. No rīta, kad visa ģērbtuve jau kaut cik sakārtota, čaļi ienāk un... (papleš muti). Tādā ģērbtuvē vairs negribas papīrus pa zemi mētāt,” atmiņās par darbu ar jauniešu izlasi dalās Bricis.

Ekipējuma menedžera teiktajā jaušamas ambīcijas izcili veikt savu darbu. Mērķis šī gada čempionātā – pirms spēlēm notīrīt katra izlases hokejista ķiveres stikliņu. Tā būtu vēl viena nianse, par kuru valstsvienības spēlētāji varētu neuztraukties.

Projekta ''Kā top Latvijas hokeja izlase?'' veidotāji: saturs – Reinis Lācis, Jānis Bendziks un Oskars Morozovs, foto – Mārtiņš Purviņš, video – Miks Siliņš un Patriks Pauls Briķis, dizains – Martina Sergejeva, izstrāde – Artis Dzundza, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Kristiāna Tabunova, Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.