"Aldaris" Latvijas Basketbola līgas spēlēs nedēļas nogalē trīs zaudējumu sēriju pārtrauca BK "Valmiera" un kārtējās uzvaras izcīnīja arī citas komandas, kuras faktiski jau nodrošinājušas tiesības izslēgšanas turnīrā cīnīties par valsts čempionāta medaļā. Aizvadītās nedēļas bilance – vienā teikumā.

Veiksminieki

"Jūrmala/Fēnikss" (1-0): pēdējā ceturtdaļfinālā nodrošinātā itin pārliecinošā uzvara pār "Latvijas Universitāti" (74:59) jūrmalniekiem bija jau devītā pēc kārtas - lai nu kāds vēl šīs komandas stabilās pozīcijas pirmajā sešniekā nosauc par nejaušu panākumu; turklāt Iļjas Gromova 16 punkti liecina, ka "Jūrmalas" vadībai pēdējā brīdī izdevies itin labi pielāpīt lielāko robu sastāvā.

BK "Valmiera" (1-0): uzvara pār "Barons kvartāls" (87:73) pārtrauca trīs zaudējumu sēriju; rezultatīvākais komandas spēlētājs šajā mačā bija jauniesauktais Andrejs Gražulis (19 punktu).

"Liepāja/Triobet" (1-0): spēlē ar BK "Jelgava" (100:51) turpināja sprindzināt uzbrukumā, turpinot iepriekšējā mačā ar baroniem pēdējā ceturtdaļā aizsākto ofensīvu.

BK "Jēkabpils" (1-0): uzvara Saldū (81:71) nāca ne bez pūlēm - līdz izslēgšanas spēlēm vēl būs, ko darīt.

BK "Ventspils" (1-0): pret LMT Basketbola akadēmiju (89:35) izspēlējās visi, bet debitants Kristers Zeidaks kļuva par visrezultatīvāko (14).

Neveiksminieki

BK "Saldus (0-1): šķiršanās no diviem līdzšinējiem līderiem nav padarījusi komandu bezpalīdzīgu, tāpēc 71:81 pret "Jēkabpili" pieder optimistisko zaudējumu kategorijai.

"Latvijas Universitāte" (0-1): mazliet vairāk nekā trīs ceturtdaļas nopietni pārbaudīja "Jūrmala/Fēnikss" izturību, tomēr galotnei spēka pietrūka.

"Barons kvartāls" (0-1): dīvaini, bet no tabulas viedokļa neperspektīvajā situācijā komandu uz priekšu turpina vilkt pieredzējušākie, nevis jaunie, kuriem taču būtu, ko pierādīt personiskās sākotnes interesē.

LMT Basketbola akadēmija (0-1): līderu aizsardzība junioriem bija pārāk ciets rieksts un noderīgs atgādinājums, cik daudz vēl jādara individuālās meistarības slīpēšanā (pret "Ventspili" 35:89).

BK "Jelgava" (0-1): šī sezona ir norakstāma, tiesa, atlikušās spēles vēl var izmantot, lai nākamā būtu labāka.