Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijas ceturtajā mačā sestdien uzvaru izcīnīja pērnā gada čempiones "Cēsis", tādējādi nosargājot titulu.

Aizvadītajā spēlē "Cēsis" izbraukumā ar rezultātu 66:46 (14:10, 21:8, 18:7, 13:21) pārliecinoši uzvarēja "TTT Rīga" komandu, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1. Cēsnieces čempionu godā celtas trešo reizi kluba vēsturē.

Pirmajā ceturtdaļā laukumā valdīja mazrezultatīva cīņa, viesu komandai izkarojot četru punktu pārsvaru, bet otrās ceturtdaļās pēdējās sešās minūtēs "TTT Rīga" komanda neguva ne punktu, nokļūstot zaudētājos ar 18:35.

Trešās ceturtdaļas gaitā "Cēsis" savu pārsvaru palielināja vēl par 11 punktiem, bet noslēdzošajās desmit minūtēs laukuma saimnieces prata atspēlēt vien simbolisku punktu tiesu.

Uzvarētāju labā 20 punktus guva komandas kapteine Anda Eibele, bet 19 punktus iekrāja amerikāniete Keiša Hemptone, kura iepriekš pusfināla spēlēs un pirmajā finālsērijas mačā komandai nepalīdzēja, jo atradās Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) kluba Sietlas "Storm" treniņnometnē.

"TTT Rīga" rindās tikmēr ar 19 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām izcēlās Dita Rozenberga.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju otro gadu pēc kārtas atzīta Eibele.

Kā ziņots, sērija tika iesākta pagājušajā ceturtdienā, kad "Cēsis" savā laukumā tika pie ļoti pārliecinošas uzvaras ar rezultātu 82:51, bet otrajā mačā svētdien cēsnieces bija pārākas arī izbraukumā ar 83:62. Abu komandu trešajā cīņā trešdien "TTT Rīga" vienu uzvaru atspēlēja, esot pārākas izbraukumā ar 65:64.

Finālsērijas trešajā mačā piedzīvotais zaudējums cēsniecēm bija pirmais šosezon.

Par LSBL zeltu šīs abas komandas cīnījās piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. Iepriekš 2008.gadā "TTT Rīga" uzvarēja visās trijās spēlēs, gadu vēlāk "Cēsis" tikpat pārliecinoši revanšējās, 2010.gadā notika visinteresantākā sērija, čempiones noskaidrojot izšķirošajā, piektajā, spēlē, kad virsroku guva "TTT Rīga", bet pērn "Cēsis" uzvarēja četru spēļu sērijā.

"Cēsis" šosezon bez zaudējumiem veica visu 24 spēļu distanci Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā, kļūstot par čempionēm, un pārliecinoši pārvarēja LSBL pusfināla slieksni, divās spēlēs pārspējot "Liepājas papīru".

Savukārt "TTT Rīga" pamatturnīrā finišēja otrajā vietā, Latvijas un Igaunijas čempionāta finālturnīrā izcīnīja otro vietu, bet LSBL pusfinālā saspringtā cīņā trīs maču sērijā pieveica RTU/"Merks" komandu.

"Liepājas papīra" un RTU/"Merks" komandu sērijā par bronzas medaļām pārākas ar 2-0 bija liepājnieces, septīto reizi kluba vēsturē izcīnot Latvijas čempionāta trešo vietu.

Regulārās sezonas septiņas spēles Latvijas vienības aizvadīja Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta gaitā, kur LSBL pusfinālam kvalificējās spēcīgākās četras valsts komandas.