Pamatīgas izmaiņas starpsezonā piedzīvojusī Čikāgas "Bulls" komanda pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā viesos ar rezultātu 118:88 (38:20, 27:24, 28:20, 25:24) pārspēja Bruklinas "Nets" komandu, turpinot jauno sezonu bez zaudējumiem.

"Bulls" pirmo reizi kopš 1996./1997.gada sezonas NBA čempionātu ir iesākusi ar trīs uzvarām trīs spēlēs.

Džimijs Batlers uzvarētājiem guva 22, bet Nikola Mirotičs 16 punktus, izcīnot arī desmit atlēkušās bumbas, kamēr komandas jaunais līderis Dveins Veids pievienoja 12 punktus. Savukārt "Nets" rindās 15 punktus guva Bojans Bogdanovičs.

Čikāgas komanda jau pirmajā puslaikā ieguva ievērojamu pārsvaru 65:44, kuru turpinājumā tikai palielināja, jo no spēles uzbruka ar 50,6% precizitāti, tostarp no trīspunktu līnijas realizējot 11 no 27 metieniem jeb 40,7%.

"Mūsu spēles intensitāte jau no paša cīņas sākuma bija ļoti laba," atzina "Bulls" galvenais treneris Freds Hoibergs.

Pie savām trešajām uzvarām pirmdien tika arī Losandželosas "Clippers" un Atlantas "Hawks" komandas, kuras arī šosezon vēl nav zaudējušas.

"Clippers" mājās ar 116:98 (24:24, 24:12, 34:34, 34:28) uzvarēja Fīniksas "Suns".

Uzvarētājiem Kriss Pols otrajā puslaikā sameta 18 no saviem 24 punktiem, bet Bleiks Grifins mājinieku labā guva 21 punktu un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Tikmēr "Suns" komandā ar 18 punktiem atzīmējās Brendons Naits, taču tas neglāba Fīniksas vienību no ceturtā zaudējuma četrās spēlēs.

"Clippers" trešajā ceturtdaļā veica izrāvienu 78:63, beigās svinot drošu uzvaru.

Savukārt "Hawks" mājās ar 106:95 (22:15, 31:29, 26:37, 27:14) uzvarēja Sakramento "Kings".

Laukuma saimniekiem Dvaits Hovards guva 18 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet Kails Korvers un Deniss Šrēders pievienoja pa 17 punktiem katrs, kamēr Pols Milsaps sameta 13 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles.

Sakramento komandu no otrās neveiksmes četros mačos neglāba Rūdija Geja 22 gūtie punkti.

Visbeidzot vēl vienā cīņā Toronto "Raptors" mājās ar rezultātu 105:102 (33:24, 29:25, 26:35, 17:18) uzvarēja Denveras "Nuggets", tiekot pie otrās uzvaras trīs spēlēs.

"Raptors" rindās Demārs Derouzens sameta 32, bet Kails Laurijs 29 punktus, kamēr lietuviešu centrs Jons Valančūns pievienoja 12 punktus un deviņas atlēkušās bumbas zem groziem.

Šobrīd līgas un Rietumu konferences līdere ar četrām uzvarām četrās spēlēs ir latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio "Spurs", kamēr pa trim uzvarām Rietumos ir arī Oklahomsitijas "Thunder" un "Clippers" komandām.

Savukārt Austrumu konferencē trīs panākumi trīs mačos ir NBA čempionei Klīvlendas "Cavaliers", kā arī "Bulls" un "Hawks" komandām.

Tikmēr Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks" ar vienu panākumu divās spēlēs ir Austrumu konferences astotajā vietā.