Latvijas otrā izlase Ķīnas turnejas otrajā spēlē Šanhajā zaudēja ASV komandai - 67:69 (23:18, 25:38, 49:46). Pirmā turnīra pēdējā mačā trešdien latvieši spēlēs ar Nīderlandes otro izlasi, vēsta Latvijas Basketbola savienības mājaslapa.

Latvijas komandas gavenais treneris Ainas Bagatskis norāda: "ASV šajā turnejā pārstāv augstskolu absolventi, kā arī Attīstības līgā un Eiropas klubos spēlējuši basketbolisti, kuri meklē jaunus līgumus. Komanda demonstrē tikpiski amerikānisku basketbolu - atlētisku, brīžiem nežēlīgu. Tieši tas, ko gaidījām un kas mūsu jaunajiem spēlētājiem sola lielisku pieredzi.

Šodien pacietīgi spēlējot pimajā ceturtdaļā izvirzījāmies vadībā ar 23:18, taču pilnībā izgāzāmies otrajā ceturtdaļā (2:20). Pārtraukumā izdarījām secinājumus un panācām lūzumu (24:8). Pēdējā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, biežāk turējāmies vadībā. Diemžēl pēdējās trijās minūtēs amerikāņi, kuri visu spēli nebija nekādi snaiperi, trāoīja četrus trīspunktniekus, bet mūsu pēdējais uzbrukums pie mīnus divi nebija veiksmīgs.

Ļoti veiksmīgi nospēlēja mūsu komandas jaunākais dalībnieks Edgars Štelmahers, kurš tāpīja četrus trīspunktniekus no sešiem. Cīnamies ar aklimatizācijas grūtībām, rūdāmies, topam par komandu."

Latvijas komandai punktus guva: Edgars Štelmahers 17, Kaspas Vecvagars 11, Māris Ziediņš 9, Toms Leiteris 8, Oto Ošenieks 7, Kristers Zeidaks 6, Žanis Peiners 5, Pāvels Pastušeņa 2, Ingus Jakovičs 2.

No 18. līdz 28.maijam Latvijas otrā izlase valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā piedalīsies triju pārbaudes turnīru seriālā Šanhajā, Vujangā un Vandžou. Latvijas komandas sastāvā iekļauti jaunatnes izlašu kandidāti, kā arī gados jauni spēlētāji no LBL klubiem un ASV augstskolām. Visus Latvijas komandas ceļa un dzīvošanas izdevumus sedz uzaicinātāji – Ķīnas Basketbola federācija.