Lietuvas U-20 basketbola izlase svētdien piedzīvoja zaudējumu Helsinkos notikušā Eiropas čempionāta finālspēlē.

Jaunie lietuvieši cīņā par titulu ar rezultātu 55:68 (17:17, 15:23, 14:12, 9:16) piekāpās Spānijas vienaudžiem. Šo maču tiesāja arī Oļegs Latiševs no Latvijas.

Vēl otrās ceturtdaļas vidū Lietuva bija priekšā ar 32:27, tomēr līdz puslaika beigām spāņi iemeta 13 bezatbildes punktus. Ceturtās ceturtdaļas sākumā lietuvieši pietuvojās līdz 50:54, tomēr turpinājumā atkal ilgstoši nespēja gūt punktus, bet pretinieki pirmoreiz panāca pārsvaru, kas lielāks par desmit punktiem un noveda dueli līdz panākumam.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 21 punktu bija Marks Garsija, bet 18 punktus sameta Ramons Vila. Savukārt Lietuvai ar 13 punktiem izcēlās Igns Fjodorovs, bet ar 11 punktiem palīdzēja Kristups Zemaitis.

Pirms tam ceturtdaļfinālā Spānija saskārās ar ļoti nopietnu pretestību, ar 79:70 uzveicot Latviju, bet pusfinālā ar 61:52 apspēlēja Vāciju. Tikmēr Lietuva apakšgrupu sacensībās zaudēja Turcijai un Vācijai, tomēr turpinājumā droši pārvarēja astotdaļfināla un ceturtdaļfināla fāzes, bet pusfinālā ar 68:64 revanšējās Turcijai.

Spānijas U-20 izlase iepriekšējos divos gados bija zaudējusi Eiropas čempionāta finālā, bet starp medaļniekiem šajā vecuma grupā tā ir ikreiz kopš 2007. gada.

Tikmēr Lietuva jau atkārtojusi pērnā gada sasniegumu un divas tās jaunatnes izlases izcīnījusi medaļas – pirms mēneša tika gūta trešā vieta pasaules U-17 čempionātā. U-20 grupā Lietuva iepriekšējo reizi pie godalgām tika 2012. gadā, kad triumfēja sacensībās, bet 2008. gadā Rīgā tika izcīnītas sudraba godalgas.

Spēlē par trešo svētdien Turcija ar 76:61 (17:19, 17:17, 13:13, 29:12) apspēlēja Vāciju.

Vēstīts, ka mačā par piekto vietu Arņa Vecvagara trenētā Latvijas U-20 izlase ar rezultātu 79:86 (22:25, 20:18, 13:29, 24:14) piekāpās Itālijas vienaudžiem.

Pēdējos piecos gados Latvijas U-20 izlase sasniegusi četrus vēsturē augstākos rezultātus Eiropas čempionātos – 2012. gadā tika izcīnīta sestā vieta Roberta Štelmahera vadībā, nākamajā gadā treneris Artūrs Štālbergs aizveda izlasi līdz otrajai vietai, bet pērn Vecvagara vadībā tika izcīnīta piektā vieta.