Pagājušā gada Latvijas labākās basketbolistes Anetes Šteinbergas pārstāvētā Čehijas čempione Prāgas ZVVZ USK piektdien panāca izlīdzinājumu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) sieviešu Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijā, kamēr finālčetrinieku sasniegusi Krievijas komanda Kurskas "Dinamo", kur treneru kolektīvā strādā Mārtiņš Zībarts.

ZVVZ USK savā laukumā ar 64:55 (20:13, 18:18, 14:13, 12:11) uzveica Krievijas vienību Orenburgas "Nadežda", sērijā līdz diviem panākumiem panākot neizšķirtu 1-1.

Šteinberga šajā spēlē laukumā pavadīja vien četras minūtes un 35 sekundes, kuru laikā pie punktiem netika. Latvietes vienīgais metiens, kas bija divu punktu vērtē, bija neprecīzs, bet vēl viņa izcēlās ar vienu atlēkušo bumbu un divām piezīmēm.

Prāgas komandas rindās 18 punktus šajā spēlē iemeta Sandra Petroviča, bet 16 punktus un 14 atlēkušās bumbas pievienoja Sendisa Duprī. Tikmēr Orenburgas klubu no zaudējuma neglāba Amandas Zahvī 21 punkts un deviņas atlēkušās bumbas.

Prāgas klubs, kas visu šo maču atradās vadībā, aizvadīja lielisku spēles sākumu, jo pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā ar 9:0, bet pirmo puslaiku noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru (38:31). Lai arī otrā puslaika sākumā "Nadežda" pietuvojās līdz divu punktu atstatumam, ZVVZ USK komandas basketbolistes uzreiz pēc tam veica izrāvienu, bet maču noslēdza ar gana drošu panākumu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā spēlē ZVVZ USK viesos cieta pārliecinošu neveiksmi ar 57:80. Šīs sērijas trešais un izšķirošais mačs notiks 15.martā Orenburgā.

Savukārt jau piektdien FIBA Eirolīgas pusfinālu sasniegusi viena no turnīra galvenajām favorītēm Kurskas "Dinamo", kuras treneru kolektīvā strādā Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts. Kurskas vienība, kas regulārajā sezonā guva 14 panākumus 14 mačos, piektdien izbraukumā ar 104:92 (21:22, 24:24, 33:28, 26:18) pārspēja Francijas vienību Buržas "Tango" un sērijā triumfēja ar 2-0.

Kurskas komandas rindās lielisku sniegumu šajā mačā demonstrēja Endžela Makoutrija, kura pretinieču grozā sameta 33 punktus, bet 27 punktus pievienoja Nemkadi Ogvumike.

Pirmajā mačā otrdien Kurskas "Dinamo" savā laukumā uzvarēja ar 76:71.

FIBA Eirolīgas finālčetrinieku sasniegusi arī pagājušās sezonas čempione Jekaterinburgas UGMK no Krievijas, kas otrajā mačā viesos ar 102:67 (27:14, 29:19, 24:14, 22:20) sagrāva Itālijas klubu Skio "Famila" un sērijā triumfēja ar 2-0. Uzvarētājām 26 punktus iemeta Diāna Taurasi.

Savukārt vēl viena ceturtdaļfināla pāra otrajā mačā Spānijas čempione Salamankas "Perfumerias Avenida" savā laukumā ar 76:66 (24:12, 19:16, 23:17, 10:21) pārspēja Turcijas klubu Stambulas "Fenerbahce", ko trenē bijušais Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Georgs Dikeulaks, un sērijā panāca neizšķirtu 1-1. Arī šīs sērijas izšķirošā spēle norisināsies 15.martā, duelim notiekot Stambulā.